Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Zmarła 15-letnia dziewczyna poszkodowana w wypadku w Godowie

25.09.2020 09:08 | 21 komentarzy | art

Wczoraj w katowickim Centrum Zdrowia Dziecka zmarła 15-letnia dziewczyna, która 19 września została potrącona przez pijanego 19-latka na ul. Powstańców Śl. w Godowie. 

Zmarła 15-letnia dziewczyna poszkodowana w wypadku w Godowie
Na ul. Powstańców Śl. w Godowie, w miejscu, w którym doszło do wypadku, pojawiły się znicze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tragiczną informację potwierdził nam dziś Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śl. Marcin Felsztyński. - Dziś otrzymaliśmy informację, że niestety 15-letnia poszkodowana zmarła wczoraj w katowickim szpitalu - mówi prokurator Felsztyński. Jak dodaje, prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłej w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziewczyna od początku znajdowała się w krytycznym stanie. Jak nam mówił, jeden z uczestników akcji ratunkowej, odniosła ona bardzo ciężkie urazy, niestety również głowy. 

Do wypadku, w którym potrącona została 15-latka, doszło w sobotę 19 września, tuż przed godziną 22.00. Dziewczyna została potrącona, kiedy stała na chodniku, czekając na możliwość wejścia do samochodu, którym kierowała jej matka. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca, nie udzielając poszkodowanej pomocy. 19-letni Grzegorz W., mieszkaniec Wodzisławia, który jednak ostatnio miał zamieszkiwać u swojej partnerki w Godowie, porzucił uszkodzone auto, marki skoda octavia. 1,5 godziny później został odnaleziony przez policjantów, których na miejsce ukrycia doprowadził policyjny pies. W chwili zatrzymania stwierdzono u niego 1,8 promila alkoholu we krwi. 

We wtorek Sąd Rejonowy w Wodzisławiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące podejrzanego o spowodowanie wypadku. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Mimo śmierci poszkodowanej nie zmieni się kwalifikacja prawna czynu. Już po przesłuchaniu zatrzymanego w poniedziałek 21 września, prokurator zdecydował o postawieniu mu zarzutów m.in. z art. 178 Kodeksu Karnego (w związku z art. 177. KK), który mówi o karze w przypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci poszkodowanego w wypadku, spowodowanym przez pijanego sprawcę lub takiego, który zbiegł z miejsca wypadku.