Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Protestuje kolejna rybnicka kopalnia

25.09.2020 08:06 | 0 komentarzy | acz

W czwartek do 13 wzrosła liczba kopalń, w których prowadzony jest podziemny protest. Rano do akcji przyłączyło się 14 górników z kopalni Jankowice w Rybniku, po zakończeniu pierwszej zmiany na powierzchnię nie wyjechało 12 górników z Chwałowic. Wieczorem do protestu przystąpiło 10 górników z kopalni z Rydułtowy.

Protestuje kolejna rybnicka kopalnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie pod ziemią protestuje w sumie blisko 400 górników. Najwięcej, bo przeszło połowa w trzech kopalniach w Rudzie Śląskiej: w Halembie, Bielszowicach i Pokoju.

Podziemny protest rozpoczął się w poniedziałek w trzech rudzkich kopalniach oraz w katowickim Wujku. We wtorek dołączyli do akcji górnicy z Piasta i Ziemowita. W środę protest rozpoczęto w kopalniach: Bolesław Śmiały, Sośnica, Mysłowice-Wesoła i Murcki-Staszic. Na piątek planowany jest przemarsz górników ulicami Rudy Śląskiej. Demonstracja ma wyruszyć sprzed kopalni Pokój o godz. 16.00. Udział w manifestacji obok górników zapowiedzieli też reprezentanci innych branż polskiego przemysłu zagrożonych skutkami unijnej polityki klimatyczno-energetycznej.