Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Od soboty powiat głubczycki w czerwonej strefie

24.09.2020 16:50 | 1 komentarz | żet

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę powiatów, które zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Od soboty powiat głubczycki w czerwonej strefie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od soboty 26 września w strefie czerwonej znajdzie się sąsiadujący z Raciborszczyzną powiat głubczycki. Aktualnie występują tam 94 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem (dla porównania w ponad dwa razy ludniejszym powiecie raciborskim jest 15 aktywnych zakażeń).

Oprócz powiatu głubczyckiego, w czerwonej strefie znajdzie się jeszcze powiat kartuski. Obostrzeniami przewidzianymi dla tzw. strefy żółtej zostanie objętych 19 powiatów. Dalsze 10 powiatów uważa się za zagrożone wzrostem zakażeń i - co się z tym wiąże - wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania targów i wesołych miasteczek. W siłowniach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a kina mogą być zapełnione w 1/4. W kościołach może być zajęte co drugie miejsce. W uroczystościach rodzinnych, weselnych i pogrzebowych może brać udział maksymalnie 50 osób. W miejscach publicznych obowiązuje zakrywanie nosa i ust.