Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Obiekt z Rudyszwałdu wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

23.09.2020 20:59 | 0 komentarzy | mad

Ośrodek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” w kategorii nowe obiekty - obiekty kultury. Nagrody wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie w środę 23 września.

Obiekt z Rudyszwałdu wyróżniony w ogólnopolskim konkursie
Wyróżnienie dla Rudyszwałdu odebrał wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

Do konkursu zgłoszono dwa miejsca z terenu powiatu raciborskiego: Ośrodek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie oraz plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. Do finału zakwalifikował się ten pierwszy. I też Rudyszwałd otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii. – Cieszymy się bardzo i gratulacje dla Rudyszwałdu! – skomentował w mediach społecznościowych wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, który odbierał nagrodę w Warszawie.

Budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności OSP, KGW, rad - sołeckiej i parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym. Budynek posiada trzy kondygnacje. Inwestorem zadania była gmina Krzyżanowice, wykonawcą Przedsiębiorstwo Usługowe Borbud z Raciborza, a projektantem Wand II Firma Projektowo-Budowlana Nowa Wieś. TUTAJ relacja z otwarcia obiektu.

Oto budynek, który został wyróżniony

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.