Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Trzy pokolenia Klimów w Pałacu Prezydenckim. Co tam robili?

23.09.2020 20:31 | 1 komentarz | (q)

Piotr Klima został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Trzy pokolenia Klimów w Pałacu Prezydenckim. Co tam robili?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dzisiaj zabrałem dzieci na wagary. Ale nie byle gdzie bo do Pałacu Prezydenckiego! - napisał na swoim profilu na facebooku syn Piotra Klimy - Paweł. - Julka i Adaś uczestniczyli dzisiaj w wyjątkowej uroczystości w Warszawie. Dziadek został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Następnie zwiedziliśmy Pałac oraz dzieciaki zostały zaproszone na obiad z ministrem Michałem Wosiem. Dzień pełen emocji! Bardzo prosimy o usprawiedliwienie nieobecnosci. Myślę, że była to fantastyczna dla nich lekcja a wspomnienia pozostaną na całe życie! A z Taty i Dziadka jesteśmy wszyscy bardzo dumni! Jutro o 8.00 dzieci grzecznie będą w szkolnych ławkach - dodał Paweł Klima.

Raciborskiego samorządowca i farmaceutę uhonorowano orderem za zasługi dla farmacji - jego działalność w branżowych stowarzyszeniach i samorządzie aptekarskim. Według nieoficjalnych danych Piotr Klima jest jedynym raciborzaninem - kawalerem Orderu Odrodzenia Polski - na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Piotr Klima nie był jedynym raciborzaninem odznaczonym tego dnia - w Pałacu Prezydenckim gościł również ksiądz Józef Hetmańczyk z parafii na Ostrogu. Został odznaczony za wybitne zasługi w swojej posłudze kapłańskiej i działalności społecznej.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz