Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Rowerzyści będą bezpieczniejsi

23.09.2020 11:24 | 1 komentarz | AgaKa

Jastrzębie – Zdrój nie poprzestaje na budowie Żelaznego Szlaku Rowerowego. Zanim inwestycja została ukończona na terenie miasta rozpoczęły się roboty, które mają udrożnić szlaki rowerowe a tym samym poprawić bezpieczeństwo rowerzystów.

Rowerzyści będą bezpieczniejsi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Chcemy połączyć wszystkie ścieżki rowerowe, tak by rowerzysta mógł bez problemu i płynnie przejechać przez całe miasto. Dodatkowo wprowadzamy korekty w niektórych miejscach, by poprawić bezpieczeństwo – tłumaczy Jarosław Piechaczek, jastrzębski oficer rowerowy.

Poprawa infrastruktury rowerowej w Jastrzębiu-Zdroju będzie zadaniem wieloetapowym. W pierwszej kolejności na wysokości ronda przy Carrefourze przeprowadzono korektę, dzięki której przejazd rowerem jest bezpieczniejszy. Przy ulicy Jagiełły trwa przebudowa chodnika i budowa ciągu pieszo-rowerowego. Zaś na wysokości wlotu od ulicy Moszczenickiej wykonano wcinkę umożliwiającą swobodny dojazd do ścieżki rowerowej. Poprawiono także wjazd z ulicy Cichej na drogę dla rowerów. Podobne roboty budowlane już niedługo rozpoczną się przy ulicy Broniewskiego.

Wspomniane inwestycje kosztowały w sumie 200 tysięcy złotych.