Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Skatepark i pumptrack zostaną otwarte tydzień później

23.09.2020 10:01 | 0 komentarzy | mad

Choć skatepark i pumptrack są już wykorzystywane przez najmłodszych mieszkańców Krzanowic, to na oficjalne oddanie atrakcji należy poczekać kilka dni dłużej.

Skatepark i pumptrack zostaną otwarte tydzień później
Atrakcje cieszą się zainteresowaniem młodzieży. Na zdjęciu grupa znajomych, którą spotkaliśmy, kiedy wybraliśmy się na miejsce inwestycji. Od lewej: Daniel Ternka, Dawid Marcinowicz, Dawid Rudek, Wiktor Lamla i Łukasz Michna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja powstała przy krzanowickiej izbie regionalnej. Na realizację środki pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Partnerem projektu jest Obec Chuchelna, z którym już od kilku lat Krzanowice realizują większość projektów transgranicznych. Koszt to 198 tys. złotych, z czego 130 tys. złotych to środki zewnętrzne. Skatepark i pumptrack oficjalnie miały otworzyć się w niedzielę 27 września, plany pokrzyżowała pogoda. – Ze względu na złą prognozę, otwarcie przesunęliśmy na kolejną sobotę (3 października - przyp. red.) – poinformował na minionej sesji rady miejskiej burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla*.

Przewodniczący rady miejskiej, a zarazem sołtys Moravi Jan Długosz pytał podczas obrad burmistrza czy teren zostanie doposażony w monitoring. Włodarz wyjaśniał, że w urzędzie analizowana jest ta kwestia. – Wydaje mi się, że jakąś kamerę będzie należało tam umieścić dla bezpieczeństwa – odparł. A. Strzedulla dodał, że obecnie urzędnicy obserwują spore zainteresowanie nowo powstałymi atrakcjami. – Tej młodzieży mamy dosyć sporo tam codziennie – zauważał.

*Otwarcie zaplanowano na godzinę 14.00. W trakcie wydarzenie odbędą się pokazy jazdy na deskorolce i hulajnodze (godz. 14.15.). Natomiast na 14.30 przewidziano szkolenie dla grupy podstawowej i średniozaawansowanej z udziałem instruktorów. Zapisy od godziny 13.30.

W galerii dołączonej do artykułu pokazujemy, jak wyglądają nowo powstałe atrakcje.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jan Długosz

Jan Długosz

Przewodniczący radny miejskiej w Krzanowicach, sołtys Moravi