środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Potężne magazyny staną w Gorzyczkach?

27.09.2020 13:00 | 19 komentarzy | art

Co najmniej dwóch deweloperów dużych powierzchni magazynowych jest zainteresowanych budową hal magazynowych w Gorzyczkach, nieopodal węzła Gorzyce autostrady A1.

Potężne magazyny staną w Gorzyczkach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GORZYCZKI Czy Gorzyczki staną się centrum logistycznym? Istnieje taka szansa. Pierwszy deweloper zainteresowany inwestowanie w tej miejscowości to 7R, który nawet opracował i przedstawił projekt magazynowo-produkcyjny o nazwie Park Gorzyce. Jak czytamy na stronie internetowej dewelopera „7R Park Gorzyce zlokalizowany jest tuż przy ostatnim węźle autostrady A1 Gorzyce-Godów. W sąsiedztwie Parku znajduje się stacja benzynowa. Dostępną w obiektach przestrzeń można zaaranżować i dopasować nie tylko pod typową powierzchnię magazynową, ale także lekką produkcję”. Z danych dostępnych na stronie internetowej dewelopera wynika, że magazyn ma mieć łączną powierzchnię prawie 40 tys. m2.

Hale mają powstać przy ul. Raciborskiej w Gorzyczkach, obok stacji Moya, po tej samej co stacja stronie ulicy. Wysłaliśmy do dewelopera pytania o szczegóły inwestycji, przede wszystkim dotyczące planów budowy. Niestety deweloper nie odpowiedział, co być może spowodowane jest chęcią utrzymania takich informacji w tajemnicy przed konkurencją. Z uzyskanych przez nas nieoficjalnie informacji wynika jedynie, że przedstawiony przez 7R projekt Parku Gorzyce ma ulec zmianie. Zamiast dwóch mniejszych hal, przedzielonych pasem ziemi, ma powstać jedna duża hala.

Tajemnicę stara zachować się również drugi deweloper dużych powierzchni magazynowych zainteresowany budową magazynu na terenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach przy ul. Wilkowiec. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o potentata w branży budowy magazynów specjalizującego się budowie olbrzymich hal magazynowych w pobliżu ważnych arterii drogowych. Deweloper nie chce z nami rozmawiać o szczegółach inwestycji. Nie potwierdza nawet zainteresowania terenami w strefie gospodarczej. Z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji wynika jednak, że jest zainteresowany budową ogromnej hali o powierzchni około 85-90 tys. m kwadratowych. Trwa już nawet podpisywanie aktów notarialnych z właścicielami nieruchomości położonych w strefie w Gorzyczkach. Dodajmy, że gmina, która jest właścicielem części działek na terenie strefy, 15 września ogłosiła przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż jednej z nich o powierzchni ponad 1 hektara. Kwota wyjściowa to 394 tys. zł brutto. – Pojawił się kontrahent zainteresowany zakupem nieruchomości na terenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach – mówi Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc. O szczegółach nie chce jednak rozmawiać, bo jak mówi, nie został do tego upoważniony przez zainteresowanego. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty 29 października tego roku.

(art)