Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Areszt dla sprawcy wypadku w Godowie. Stan poszkodowanej nastolatki nadal ciężki

22.09.2020 12:31 | 15 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:44

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śl. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. zdecydował dziś o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu dla 19-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku w Godowie na ul. Powstańców Śl w dniu 19 września. W jego wyniku ciężko ranna została 15-letnia mieszkanka Godowa. 

Areszt dla sprawcy wypadku w Godowie. Stan poszkodowanej nastolatki nadal ciężki
19-letni sprawca wypadku został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Fot. KPP Wodzisław Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak nam powiedział Marcin Felsztyński, Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śl., sprawa nabiera biegu. - Od podejrzanego zabezpieczono krew do badania na tzw. rachunek retrospektywny, celem ustalenia, jakie stężenie alkoholu miał we krwi sprawca w chwili zdarzenia. W chwili jego zatrzymania, czyli 1,5 godziny po zdarzeniu, sprawca miał we krwi alkohol w stężeniu 0,9 mg/l (około 1,8 promila) - mówi prokurator.

Jak dodaje, prokuratura będzie czekać teraz nie tylko na dokładne odtworzenie zawartości alkoholu we krwi sprawcy w chwili zdarzenia, ale również na rozstrzygnięcie w sprawie odtworzenia przebiegu samego wypadku, bowiem relacja jest niespójna. - Zostanie powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, który uczestniczył będzie w oględzinach samochodu i dokona odtworzenia przebiegu wypadku w oparciu pozostawione na miejscu zdarzenia ślady - mówi prokurator. 

Prokurator mówi nam, podejrzany przyznał się, natomiast twierdzi, że nie pamięta szczegółów zdarzenia. - Coś potrącił, ale nie wie co, w lusterko spojrzał, nie przyglądał się i odjechał. A później pewnie porzucił samochód - mówi prokurator. 

- W świetle tego, że odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielił pomocy, był w stanie nietrzeźwości, to zgodnie z treścią art. 178 paragraf 1 kodeksu karnego minimalne zagrożenie karą dla sprawcy to 2 lata pozbawienia wolności, maksymalne to 12 lat - wyjaśnia Marcin Felsztyński

Poszkodowana przebywa w szpitalu w Katowicach. Jej stan, jak mówi prokurator Felsztyński, jest nadal ciężki. Doznała licznych obrażeń ciała, urazu twarzowo-czaszkowego, otwartych złamań ręki i nogi, obrażeń wewnętrznych. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, porzucając uszkodzony samochód na ul. 1 Maja w Godowie. Został zatrzymany dzięki policyjnym działaniom 1,5 godziny po wypadku, w miejscu, do którego policjantów doprowadził policyjny pies. 


O tym wypadku pisaliśmy Pijany 19-latek sprawcą potrącenia 15-latku