Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez internet

21.09.2020 13:55 | 0 komentarzy | d

Nie trzeba czekać w kolejce, by skorzystać z porad pracownika Sali Obsługi Klienta w ZUS. Wystarczy taką wizytę umówić przez internet. - Dzięki temu termin załatwienia sprawy w instytucji ustalamy sami, wybierając dla siebie odpowiedni dzień i godzinę - przekonują w Zakładzie.

Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez internet
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Opcja umawiania wizyt w ZUS przez internet, dostępna jest dla posiadaczy profili na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). - Warto z niej skorzystać, bo pozwala nam zaoszczędzić czas i załatwić swoje sprawy we wcześniej wyznaczonym terminie. Każdy użytkownik PUE ZUS może zarezerwować wizytę w wybranej przez siebie placówce ZUS i niemal z marszu podejść do odpowiedniego stanowiska. Zamówienie wizyty na konkretną datę, godzinę i w interesującej nas sprawie, to tylko kilka kliknięć na swoim profilu - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Co zrobić, żeby zaplanować odwiedziny w ZUS?

Wystarczy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na www.zus.pl. Następnie na swoim profilu PUE w „Panelu Ogólnym” wybrać: zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty”, placówkę ZUS, w której chcesz umówić wizytę, sprawę, której dotyczy wizyta oraz dogodny dzień i godzinę wizyty.

Elektroniczny kalendarz wizyt

- Umawiając się elektronicznie na wizytę w ZUS mamy do wyboru grupy spraw i wybieramy zakres, który nas interesuje. To mogą być zagadnienia emerytalno-rentowe, składki i ubezpieczenia, zasiłki, świadczenia rehabilitacyjne, czy chociażby kwestie założenia profilu zaufanego. Po wybraniu sprawy, jaką chcemy załatwić, wyświetli się kalendarz z bieżącym tygodniem i dostępne terminy rezerwacji wizyt - wyjaśnia rzeczniczka.

Na czas jednej wizyty w kalendarzu zarezerwowano pół godziny. Pierwszą wizytę można zaplanować już na ósmą rano, ostatnią na godzinę 14.00, a w poniedziałki na godzinę 16:15. - Nie trzeba się obawiać, że w tym samym czasie do jednego „okienka” umówi się kilka osób. Zarezerwowane wcześniej godziny są zaznaczone czerwonym polem z komentarzem „Termin zajęty”. Umówioną wizytę można odwołać w każdej chwili, anulując zaplanowane odwiedziny w zakładce „Wizyty”, w opcji „Przegląd i anulowanie rezerwacji” - przekonuje Beata Kopczyńska.

5,5 mln użytkowników

Profil na PUE ZUS daje nam możliwość nie tylko zamawiania wizyt w ZUS przez internet, ale także załatwiania wielu spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Pozwala także na bieżące kontrolowanie pracodawcy w zakresie zgłoszenia nas do ubezpieczeń i wysokości opłacania składek. Na swoim koncie w PUE możemy sprawdzić także zwolnienia lekarskie, z których w ostatnim czasie korzystaliśmy. Tutaj też znajdziemy informację o stanie konta ubezpieczonego wraz z wyliczoną hipotetyczną emeryturą. Co ważne dla rodziców to właśnie poprzez PUE aktywujemy bon turystyczny. Obecnie swój profil posiada 5,5 mln użytkowników.

źródło: ZUS

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego