środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Zabarykadował się w warsztacie i groził odebraniem sobie życia

21.09.2020 11:10 | 0 komentarzy | żet

W sobotę 19 września strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Grzegorzowice, Krzanowice, Racibórz, Turze oraz Zabełków.

Zabarykadował się w warsztacie i groził odebraniem sobie życia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru pralki w lokalu mieszkalnym przy ul. Wojska Polskiego w Krzanowicach (godz. 12.22). Z urządzenia wydobywał się dym. Strażacy wynieśli pralkę z budynku. Ustalili, że źródłem zadymienia była uszkodzona grzałka.

Następnie strażacy oraz ratownicy pogotowia udali się do Biedronki przy ul. Pracy w Raciborzu, gdzie zasłabła 35-letnia kobieta. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratownikom.

O godz. 13.13 strażacy z Turza udali się na ulicę Raciborską, aby usunąć plamę oleju z jezdni. Kolejna interwencja polegała na zabezpieczeniu niewybuchu, na który natrafiono podczas prac ziemnych przy ul. Zagumnie w Zabełkowie (godz. 13.38). O godz. 16.22 strażacy z Raciborza uwolnili kota, który wszedł do kanalizacji na terenie szkoły przy ul. Żorskiej.

Ostatnia interwencja dotyczyła zgłoszenia o mężczyźnie, który zabarykadował się w warsztacie przy ul. Powstańców Śląskich w Grzegorzowicach (godz. 18.55). Desperat groził popełnieniem samobójstwa. Gdy strażacy dotarli na miejsce, drzwi do warsztatu były już otwarte. Niepełnosprawny ruchowo mężczyzna leżał na podłodze, był przytomny. Przeniesiono go na nosze i odwieziono do szpitala.


 Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002