Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Study tour po gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA]

19.09.2020 11:16 | 0 komentarzy | d

Dziennikarze i blogerzy przybyli z wizytą do Krzyżanowic w celu zapoznania się z lokalnymi atrakcjami i przekonaniu się o potencjale turystycznym gminy.

Study tour po gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA]
Uczestnicy study tour na tle ruin zamku w Tworkowie, fot. UG Krzyżanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Study tour to projekt, w ramach którego promuje się dany region i przedstawia się jego potencjał turystyczny. Tym razem uczestnicy study tour, 17 września, mieli okazję na własne oczy zobaczyć ogromny potencjał turystyczny kryjący się w gminie Krzyżanowice. Pierwszym przystankiem wizyty studyjnej było muzeum kowalstwa rodziny Sochów w Bieńkowicach, gdzie z drobnymi szczegółami przedstawiona została praca kowala. Następnie dziennikarze i blogerzy zajechali pod Ruiny Zamku w Tworkowie, gdzie przywitał ich wójt Grzegorz Utracki, opowiadając krótko o strategii gminy, jaki nacisk samorząd kładzie na rozwój turystyki oraz o dalszych planach inwestycyjnych w gminie. Wójt krótko przedstawił również historię prac inwestycyjnych prowadzonych na tworkowskich Ruinach Zamku, które doprowadziły obiekt do obecnego stanu, pozwalając udostępnić wieżę widokową wraz z wozownią i zabezpieczyć całe ruiny przed ich zniszczeniem. Kolejnym punktem wycieczki był tworkowski kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie rys historyczny przedstawił kościelny Hubert Kasza. Po wizycie w Tworkowie uczestnicy wizyty pojechali do Chałupek na spływ kajakami po Granicznych Meandrach Odry, gdzie całość zabezpieczali strażacy z OSP Zabełków i Rudyszwałd. Wodowanie kajaków miało miejsce przy moście granicznym. Spływ zakończył się przy wieży widokowej na Granicznych Meandrach Odry, z której goście mogli podziwiać meandrującą Odrę. Study tour w gminie zakończyło się obiadem na Zamku w Chałupkach.

Koordynatorem wizyty studyjnej po gminie Krzyżanowice była Daria Kardaczyńska z Euroregionu Silesia, zaś przewodnikiem Study Tour był Dawid Wacławczyk.

źródło: UG Krzyżanowice 

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.