Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Drugie życie betonu, czyli o co chodzi z akcją "zaadoptuj donicę"

17.09.2020 12:14 | 1 komentarz | ż

Inicjatywa ma na celu promować Racibórz jako miasto przyjazne bioróżnorodności. Rozchodzi się też o danie "drugiego życia" betonowym donicom.

Drugie życie betonu, czyli o co chodzi z akcją "zaadoptuj donicę"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Akcję przeprowadzimy wiosną przyszłego roku, ale już teraz wysłaliśmy zaproszenia do udziału w niej raciborskim szkołom, przedszkolom oraz pozostałym placówkom edukacyjnym i opiekuńczo-wychowawczym - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Po zgłoszeniu chęci do uczestnictwa w akcji i wskazaniu docelowej lokalizacji donicy, Przedsiębiorstwo Komunalne zadba o dostarczenie donicy pod wskazany adres, a jej nowy właściciel nasadzi lub zasieje w niej rośliny miododajne i będzie o nie dbał.

- Zależy nam, aby mieszkańcy mieli większą świadomość dotyczącą roli owadów zapylających w mieście. Chcemy w powyższą akcję zaangażować dzieci i młodzież. Ze swojej strony nie tylko udostępniamy donice, ale i pomożemy w doborze roślin. Akcję realizujemy we współpracy z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu – informuje Ewa Klimaszewska, podinspektor ds. architektury i urbanistyki w wydziale inwestycji i urbanistyki magistratu.

Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w akcji wysyłając maila (na adres: iu10@um.raciborz.pl) z podaną ilością potrzebnych donic (donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 110 cm, donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 140 cm, 2 komplety donic o wymiarze 110 x 290 cm, donice o wysokości 73 cm i średnicy 90 cm) oraz proponowaną dokładną lokalizacją docelową. W sumie jest jeszcze ok. 20 sztuk donic do rozdysponowania.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż