Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Chałupkach doradzą, jak korzystać z programu "Czyste Powietrze"

Ponownie mobilne biuro programu "Czyste Powietrze" przyjedzie do gminy Krzyżanowice. Eksperci będą odpowiadać na pytania mieszkańców dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje. 

W Chałupkach doradzą, jak korzystać z programu "Czyste Powietrze"
Mobilne biuro programu "Czyste Powietrze" gościło w powiecie raciborskim już kilka razy

Spotkania bezpośrednie dla mieszkańców z ekspertami z WFOŚiGW w Katowicach, którzy doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany tzw. kopciuchów, pomoc w wypełnianiu wniosków, a przede wszystkim możliwość ich złożenia na miejscu - to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza w naszym regionie.

Eksperci kilkanaście dni temu gościli w gminie Krzyżanowice w sołectwie Tworków. Tym razem przyjadą do Chałupek. Będą tam w sobotę 19 września w godzinach 15.00-17.00, miejsce: boisko LKS Zabełków przy ulicy Raciborskiej.

- Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców - przekazują urzędnicy z Krzyżanowic.

Dodajmy, że eksperci zagoszczą również 19 września w godzinach 12.00-14.00 do gminy Kornowac. Tam będą doradzali przy Domu Kultury w Pogrzebieniu (ul. Grabowa 4). 22 września w godzinach 9.00 – 12.30 będą natomiast w Rudniku. Biuro zlokalizowane zostanie przy Gminnym Centrum Informacji (GCI) w Rudniku (ul. Mickiewicza 2).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].