środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Polowy obiecuje starania o nowy parking przy Strzesze

15.09.2020 23:49 | 3 komentarze | ma.w

Na drugim z cyklu spotkań prezydenta z mieszkańcami mieszkańcy Starej Wsi dowiedzieli się, że budowa planowanego od dawna postoju przy domu kultury może być wpisana do budżetu miasta na 2021 rok.

Polowy obiecuje starania o nowy parking przy Strzesze
Prezydent Dariusz Polowy z zastępcami w Strzesze. Spotkanie z mieszkańcami Starej Wsi i Proszowca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wizyta prezydenta w dzielnicy spotkała się z symbolicznym odzewem raciborzan - przyszły trzy osoby. Obecni byli też rajcy miejscy - Piotr Klima, Józef Galli i Marcin Fica. Na widowni zasiedli jeszcze: rzeczniczka urzędu Lucyna Siwek i pracownik RCK Andrzej Śliwicki.

Dariuszowi Polowemu towarzyszyli obaj zastępcy.

O parking przy Strzesze spytał radny Klima oraz jedna z obecnych mieszkanek dzielnicy. Włodarz oznajmił, że projekt takiej inwestycji jest gotowy (od 2018 roku) i magistrat posiada pozwolenie na tę budowę. - Przy układaniu budżetu rozważymy czy to zadanie będziemy realizowali w cyklu rocznym czy dwuletnim. Wypada nie zmarnować pozwolenia na budowę, ale gwarancji, że zadanie znajdzie się w budżecie nie dam - powiedział D. Polowy w Strzesze. Zauważył, że to początek jego spotkań dzielnicowych, a liczba zgłaszanych potrzeb wciąż rośnie.

Wiceprezydent Dominik Konieczny podał, że koszt inwestycji wyniesie ok. 700 tys. zł.

Przy tej okazji wypowiedział się A. Śliwicki przypominając, że środowisko animatorów kultury wskazywało, by nowy parking nie zabrał przestrzeni pod wydarzenia kulturalne organizowane w Strzesze. - Parking? W porządku, ale czy na pewno w formule pełnej wycinki zieleni z tego obszaru? - rozważał głośno przedstawiciel RCK. Jest przeciwnikiem wybetonowania całego placu, a zwolennikiem pozostawienie zielonej części otoczenia domu kultury.

Śliwicki przyznał, że obiekt, który w przeszłości był amfiteatrem, dziś grozi katastrofą budowlaną. Na imprezy w "ogrodach Strzechy" placówka musi ustawiać scenę.

Wiceprezydent Michał Fita przekazał, że w planie jest utworzenie postoju z wjazdem od parkingu przy cukierni Adriana Malcharczyka. Podłoże ma się składać z ażurowych płyt betonowych. - Nie kojarzę zalania betonem całego placu - mówił M. Fita. Andrzej Śliwicki podkreślił, że RCK zależy na wielofunkcyjności nowego placu.

Dariusz Polowy zakończył dyskusję o parkingu stwierdzeniem, że będzie się starał o wprowadzenie zadania z parkingiem przy Strzesze do przyszłorocznego budżetu.

Kolejne spotkanie w czwartek 17 września - prezydent będzie w szkole na Płoni (początek o godz. 17.00).

Radni Klima, Galli i Fica w Strzesze