środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Krystyna Maisik nowym sołtysem Bolesławia

15.09.2020 15:03 | 0 komentarzy | mad

Sołectwo Bolesław (gm. Krzyżanowice) znów ma sołtysa. Krystyna Maisik na tym stanowisku zastąpiła zmarłego śp. Bertolda Fichny. – Tę funkcję traktuję jako służbę – mówi pani sołtys.

Krystyna Maisik nowym sołtysem Bolesławia
Krystyna Maisik i gratulujący jej funkcji wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki. Fot. UG Krzyżanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bolesław bez sołtysa był kilka miesięcy po tym, jak zmarł śp. Bertold Fichna. Był człowiekiem mocno zaangażowanym w rozwój i życie wsi. Członek zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Krzyżanowicach, wieloletni członek Koła Rolniczego w Bolesławiu, członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławiu, w latach 1982-86 służący w Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. – Poświęcił się swojemu samorządowemu powołaniu bez reszty. Dzieląc swój czas na rodzinę, gospodarstwo rolne, sprawy wsi i gminy – wspominał zmarłego wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki podczas uroczystości pogrzebowej. Śp. Bertold Fichna sołtysem Bolesławia był przez trzy pełne kadencje. W 2019 roku rozpoczął czwartą. Zmarł nagle w wieku 58 lat w nocy z 29 lutego na 1 marca.

Wybory nowego sołtysa odbyły się podczas zebrania wiejskiego, które zwołano na poniedziałkowe popołudnie 14 września. Nowym sołtysem została dotychczasowa członkini rady sołeckiej oraz lokalna społeczniczka Krystyna Maisik. Jak nowa sołtys traktuje powierzoną funkcję? – Jako służbę, bo sołtysi są dla ludzi, dla społeczeństwa, które go wybiera. Więc to jest na pewno 24-godzinna służba – mówi sołtys. Pani Krystyna pytana, czy towarzyszą jej jakieś obawy, odpowiada, że tak. – Myślę jednak, że przy wsparciu naszej rady, z którą jestem już jakiś czas, damy radę podołać różnym wyzwaniom i problemom. Mam nadzieję, że w jedności siła i naszym mottem będzie „Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje” – dodaje pani sołtys.

Radę sołecką tworzą natomiast: Stefan Fichna, Janina Fraenzel, Michał Zajonc, Marcin Modlich, Renata Fichna Krystyna Obruśnik i Barbara Szymczyna.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.