Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

W tym roku w Pszowie odpust był inny niż zwykle [ZDJĘCIA]

15.09.2020 14:02 | 0 komentarzy | ska

Uroczystości związane z odpustem w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie odbyły się w niedzielę 13 września z udziałem arcybiskupa Wiktora Skworca oraz biskupów pomocniczych Archidiecezji Katowickiej. W tym roku wydarzenie miało inny charakter niż zwykle.

W tym roku w Pszowie odpust był inny niż zwykle [ZDJĘCIA]
Tradycyjnie sumę odpustową koncelebrowali biskupi Archidiecezji Katowickiej, ale tym razem w Bazylice, a nie na zewnątrz. fot. A.Hajski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku w Pszowie odpust był inny niż zwykle [ZDJĘCIA]

Za sprawą koronawirusa i dla bezpieczeństwa wiernych, w tym roku pszowska parafia zachęcała do pielgrzymowania online do Bazyliki, czyli do uczestnictwa w nabożeństwach w domowym zaciszu. Wszystkie wydarzenia w Bazylice były transmitowane w internecie, dzięki czemu „dobra nowina” mogła dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Oczywiście msze i nabożeństwa były otwarte dla wiernych, bo obecnie nie ma ograniczeń związanych z liczbą osób przebywających w kościołach. Po raz pierwszy w historii jednak, na odpustowej sumie i nieszporach nie było tłumów. Co ważne, uroczystości odbywały się nie na zewnętrznym placu Bazyliki, a w prezbiterium. Pielgrzymi zgromadzili się częściowo w kościele, a częściowo na zewnątrz. Ardybiskup Skworc nawiązał do sytuacji górnictwa oraz tym samym historii Pszowa.

Więcej w kolejnym numerze Nowin Wodzisławskich!