Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Starosta Swoboda podziękował nadleśniczemu Pabianowi

15.09.2020 13:53 | 0 komentarzy | mad

Zarząd Powiatu Raciborskiego spotkał się z Robertem Pabianem, by podziękować za wieloletnią współpracę na stanowisku nadleśniczego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

Starosta Swoboda podziękował nadleśniczemu Pabianowi
Wspólne zdjęcie członków Zarządu Powiatu Raciborskiego z ustępującym nadleśniczym Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Robertem Pabianem, fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Robert Pabian w raciborskich lasach państwowych pracował od 20 lat, pełniąc funkcję kierowniczą. Szereg ciepłych słów padło z ust starosty Grzegorza Swobody w kierunku zaproszonego gościa. – Dziękujemy za wzorową współpracę oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy w Lasach Państwowych – mówił starosta. Na zakończenie podziękowań ustępujący nadleśniczy otrzymał list z życzeniami oraz drobny upominek.

Przypomnijmy, Robert Pabian został odwołany z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie kilka tygodni temu. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Józef Kubica w rozmowie z Nowinami decyzję tłumaczył „naturalnymi decyzjami”. – Jeśli chodzi o tę zmianę, rozmawiałem z nadleśniczym (Pabianem – przyp. red.), spotkaliśmy się na kawie - to naprawdę była dobra rozmowa – stwierdził dyrektor w rozmowie z Nowinami. Wskazał, że Robert Pabian nadal będzie pracował w strukturach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. – Wprawdzie jesteśmy Lasami Państwowymi, ale jednak pewne reguły, sposoby zarządzania są niezmienne. Jesteśmy firmą, którą się zarządza, chcemy, aby wyniki były jak najlepsze. Pan nadleśniczy Pabian niedługo wróci do pracy i będzie wykazywał się na innym stanowisku – usłyszeliśmy.

Decyzja budzi jednak spore zaskoczenie, o czym informowaliśmy w kilku artykułach na łamach Nowin. Robert Pabian odgórną decyzję komentował natomiast słowami: To dla mnie niezrozumiała decyzja. Zostałem odwołany z funkcji nadleśniczego bez podania przyczyny i jestem w tej chwili na trzymiesięcznym wypowiedzeniu.

Nadleśnictwo Rudy Raciborskie od 26 sierpnia ma już nowego szefa. Nowym nadleśniczym został Witold Witosza, który do tej pory był związany z Nadleśnictwem Strzelce Opolskie.


Czytaj również: 

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Robert Pabian

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian były nadeśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Jest także myśliwym.