Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

W gminie Mszana dożynki inne niż zawsze

15.09.2020 13:21 | 0 komentarzy | art

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku w gminach nie odbywają się tradycyjne dożynki gminne. Nie inaczej jest w gminie Mszana. Dożynkowa impreza z korowodem i koncertem została w tym roku odwołana. Odbyły się jednak tradycyjne Msze święte jako podziękowanie rolników za tegoroczne plony.

W gminie Mszana dożynki inne niż zawsze
W tym roku nie było dużej imprezy dożynkowej. Ograniczono się do Mszy świętych dziękczynnych. Fot. UG Mszana.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Połomi Msza św. dożynkowa odbyła się w niedzielę, 6 września. Honory starostów pełnili Grażyna i Roman Rduchowie, którzy ponieśli do ołtarza chleb dożynkowy. W uroczystości wzięli włodarze władze gminy - wójt Mirosław Szymanek oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Liśnikowski.
Wójt zaznaczył, że choć w tym roku nie odbywa się korowód i zabawa dożynkowa, rolniczy trud musi zostać doceniony i szanowany. - Bardzo dziękuję wszystkim rolnikom za ich ciężką i niezwykle ważną pracę - powiedział.
Szczególne podziękowania wójt, a także sołtys Połomi Magdalena Herman złożyli na ręce pani Krystyny Krótki, która nieprzerwanie od 60 lat bierze udział w wyplataniu korony dożynkowej i dba o należytą oprawę tej uroczystości. - Wyznaczyła Ona i umacnia drogę tradycji, po której mają iść następne pokolenia. To wielkie dziękczynienie dane Panu Bogu i rolnikom, że wciąż co roku podejmuje Ona ten trud. Bardzo serdecznie dziękujemy - mówiła sołtys.
Z kolei 13 września, uroczystość dożynkową obchodzono w kościele parafialnym w Mszanie. Honory starostów pełnili Danuta Wrona i Marian Białecki. Obecni byli również przedstawiciele władz gminy. O wystrój świątyni zadbała Rada Sołecka na czele z sołtys Iloną Murą. Zagrała orkiestra, wystąpił zespół śpiewaczy „Mszanianka", obecne były poczty sztandarowe. - Dziękuję wszystkim za zaangażowanie - powiedziała sołtys Ilona Mura, dziekując również firmom zaangażowanym we wsparcie dożynek. 
Przyszłoroczne dożynki gminne w gminie Mszana, z korowodem i całą oprawą artystyczną, jeśli koronawirus odpuści i zakończy się stan epidemiczny, odbędą się w Połomi.