Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Świetliste marzenie radnego Ficy

19.09.2020 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Magistrat pomógł parafii farnej w naprawie oświetlenia świątyni. Zadający na sesjach najwięcej pytań włodarzom radny Marcin Fica widzi potrzebę zaangażowania samorządu w stosowne oświetlenie kolejnego kościoła.

Świetliste marzenie radnego Ficy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny związany z parafią na rynku podziękował za pomoc urzędnikom w imieniu władnym i proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP ks. Mariana Obruśnika. Już od lutego nie świeciły lampy oświetlające wejście główne „fary”, a od kwietnia świeciła tylko jedna lampa. – Obecnie jest ten kościół pięknie oświetlony – ocenia Marcin Fica. Idąc za ciosem złożył u prezydenta interpelację o podjęcie działań, by oświetlić kościół św. Mikołaja. – Tak piękny, zabytkowy kościół na wjeździe do Raciborza nie powinien pozostać nie oświetlony. Można wymienić oprawy na ledowe przy końcu ulicy Kościelnej i poprowadzić kabel w kierunku wejścia głównego z jednej strony jak i zabudować lampy na końcu ulicy Mikołaja. Kościół będzie oświetlony po obydwu stronach – zaproponował radny z klubu Razem dla Raciborza. Jego zdaniem można w tym celu wykorzystać odzyskane z remontowanej ul. Bosackiej słupy i oprawy, dzięki czemu koszty takiej „inwestycji” nie powinny być wysokie.

Dariusz Polowy uznał wniosek Ficy za zasadny. – Jednak z uwagi na brak środków w budżecie przeznaczonych na ten cel, zostanie on wpisany na listę spraw oczekujących na realizację w latach następnych. Wszystkie tematy oczekujące na realizację, będą wykonywane sukcesywnie w ramach posiadanych środków budżetowych przeznaczonych na rozbudowę oświetlenia. Pierwszeństwo mają wnioski dotyczące budowy oświetlenia na ulicach, gdzie oświetlenia w ogóle brakuje – wyjaśni radnemu prezydent.

(ma.w)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz