Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Ciepło popłynie do bloków

18.09.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

W Kuźni Raciborskiej ruszyła budowa rurociągu ciepłowniczego. To krok w kierunku podłączenia bloków na tzw. starym osiedlu do ciepła systemowego.

Ciepło popłynie do bloków
Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha likwidację kopciuchów w blokach przy ulicach Arki Bożka, Kasztanowej, Kościuszki, Moniuszki oraz Rudzkiej zapowiadał już jakiś czas temu. Budowa rurociągu ciepłowniczego jest krokiem w kierunku realizacji tego zamysłu. To zadanie wykonywane przez PGNiG Termika.

– Pierwsze cztery bloki w ciągu kilku tygodni otrzymają już podłączenie – zapowiada burmistrz Macha. Jak wyjaśnia, obiekt zlokalizowany przy ulicy Kasztanowej 6, ma już gotową instalację wewnątrz, więc czeka tylko na podłączenie. – Nadchodzący sezon grzewczy będzie już tam na grzejnikach z ciepłą wodą – wskazuje włodarz.

W kolejnych dwóch zlokalizowanych przy ul. Kasztanowej i jednym przy ul. Kościuszki równomiernie trwają prace przy wykonywaniu instalacji wewnątrz obiektów, po ich ukończeniu bloki mają również zostać podłączone. – Ten rurociąg rozejdzie się na całe osiedle, na wszystkie obiekty – mówi P. Macha. Na czas trwania budowy należy przygotować się na utrudnienia w ruchu. W miejscach, gdzie zostanie naruszona nawierzchnia asfaltowa, później zostanie odtworzona. Pozostałe bloki do ciepła systemowego mają zostać podłączone do 2021 roku.

(mad)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.