środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Zapraszamy na prezentację książki „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”

15.09.2020 19:00 | 0 komentarzy | red

18 września odbędzie się premierowa prezentacja książki „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej” wydanej przez Wydawnictwo Nowiny, pod redakcją Artura Marcisza i Arkadiusza Gruchota.

Zapraszamy na prezentację książki „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezentacja książki miała odbyć się pierwotnie w marcu, jednak wskutek epidemii koronawirusa i wprowadzanych obostrzeń, w dobie nieznajomości nowej choroby, mając na uwadze dobro i zdrowie potencjalnych uczestników prezentacji, postanowiliśmy ją przełożyć. Ostatecznie prezentacja odbędzie się 18 września o godz. 18.00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a.

„100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej” to pierwsza tego typu publikacja w powiecie wodzisławskim. Dziennikarze Nowin Wodzisławskich, lokalni historycy i miłośnicy historii na 240 stronicach zaprezentowali sylwetki 100 postaci, które od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości sławiły Ziemię Wodzisławską w kraju i na świecie, działały na rzecz jej mieszkańców a poprzez swoje dokonania na niwie działalności publicznej, kulturalnej, sportowej, zapisały się złotymi zgłoskami w historii tej ziemi.Artur Marcisz


Odpowiedź na zagadkę z ubiegłego tygodnia:

Ubiegłotygodniowy opis dotyczył aktora Mariana Dziędziela. Jako pierwsza prawidłowej odpowiedzi udzieliła pani Jadwiga Błonka z Wodzisławia Śl. i to do niej wyślemy książkę. Gratulujemy! Była to już ostatnia zagadka w nasze zabawie.