Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Z życzeniami i kwiatami. Jubileusze w gminie Rudnik

15.09.2020 09:28 | 0 komentarzy | mad

W ostatnich tygodniach kilku mieszkańców gminy Rudnik obchodziło jubileusze. Dostojnych jubilatów odwiedzali wójt Piotr Rybka i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć, składając solenizantom najlepsze życzenia oraz wręczając bukiety kwiatów.

Z życzeniami i kwiatami. Jubileusze w gminie Rudnik
Hildegarda i Alfons Grelowie, Edmund Gans oraz Felicja i Józef Kudlowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 4 sierpnia jubileusz 68 rocznicy pożycia małżeńskiego obchodzili Hildegarda i Alfons Grelowie z Jastrzębia. Jubilaci poznali się w listopadzie 1950 r. na kiermaszu. Ślub cywilny zawarli 4 sierpnia 1952 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krowiarkach, natomiast kościelny w listopadzie 1952 r. w kościele Św. Piotra i Pawła w Grzędzinie. Państwo Grelowie całe swoje życie poświęcili pracy na własnym gospodarstwie rolnym. Pan Alfons prócz pracy na roli pełnił różne funkcje społeczne: był radnym gminnym, przedstawicielem w GS-ie, pełnił funkcję męża zaufania w Cukrowni Racibórz oraz przez cztery kadencje funkcję sołtysa wsi Jastrzębie. Pani Hildegarda zajmowała się codziennymi obowiązkami związanymi z prowadzeniem domu i gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci. Jubilatom urodziło się dwóch synów. Doczekali się dwóch wnuków i jednej prawnuczki. Dodatkowo 19 sierpnia pani Hildegarda obchodziła jubileusz 90 rocznicy urodzin.

Kolejnym jubilatem jest Edmund Gans z Grzegorzowic, który jubileusz 90 rocznicy urodzin świętował w sobotę 22 sierpnia. Pan Edmund urodził się i całe swoje życie związany jest z Grzegorzowicami. Pracował na własnym gospodarstwie rolnym, a oprócz tego przez 22 lata sezonowo w spółdzielni mieszkaniowej Nowoczesna w Raciborzu jako palacz. Doczekał 4 córek, 12 wnuków i 17 prawnuków.

Urzędnicza delegacja odwiedziła także Felicję i Józefa Kudlów świętujących w czwartek 3 września jubileusz 60 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Oboje pochodzą z Szonowic i znają się od dziecka. Pan Józef przez siedem lat pracował w cukrowni, a następnie aż do emerytury w Rafako w Raciborzu. Był najstarszy spośród czwórki rodzeństwa. Pani Felicja najmłodsza spośród trójki rodzeństwa po wyjściu za mąż zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jubilaci wychowali dwóch synów, doczekali trzech wnuków i jednej wnuczki oraz dwóch prawnuków i jednej prawnuczki.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.