Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Prezydent Polowy ogłosił na Ostrogu, że powstanie tam drugi miejski żłobek

14.09.2020 23:54 | 2 komentarze | ma.w

Włodarz Raciborza oznajmił to na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami w sali gimnastycznej SP1. Odbyło się w reżimie sanitarnym, zainteresowało kilkunastu mieszkańców, w tych dziennikarzy i radnych M. Kuligę i M. Ficę. Polowy przyszedł z dwoma zastępcami i rzeczniczką.

Prezydent Polowy ogłosił na Ostrogu, że powstanie tam drugi miejski żłobek
Prezydent Polowy na spotkaniu z mieszkańcami Ostroga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent miasta przyznał przed mieszkańcami dzielnicy, że wpierw lokalizację nowego żłobka rozważano na tzw. zielonym placu między szkołami - specjalną i "jedynką". - Ale były pewne wahania - stwierdził Polowy. Przed rokiem mieszkańcy bronili tego terenu przed planem zabudowy budynkami wielorodzinnymi.

Prezydent Polowy wyjaśnił, że lokalizację drugiego miejskiego żłobka w Raciborzu urzędnicy przewidzieli w Ostrogu, żeby rodzice maluchów z drugiej części miasta zyskali dostęp do placówki. Aktualnie Racibórz obsługuje żłobek przy ul. Słonecznej na Nowych Zagrodach.

Jak poinformował Dariusz Polowy nowy żłobek stanie obok Przedszkola nr 24 przy ul. Bielskiej, na terenie gminnym. Miasto chce skorzystać ze środków rządowego programu Maluch+ co oznacza, że inwestycję musi zrealizować do końca 2021 roku. Prezydent zaznaczył, że budowa żłobka to jeden z punktów tzw. Dziesiątki Polowego - jego programu wyborczego.

We wtorek 15 września prezydenta będzie można spotkać w DK Strzecha, gdzie o godz. 17.00 spotka się mieszkańcami Starej Wsi i Proszowca.