Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Akcja "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" także w Raciborzu

14.09.2020 17:50 | 0 komentarzy | d

– Już wkrótce, dzięki staraniom filii nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, uczniowie klasy pierwszej będą mogli cieszyć się z wyprawek czytelniczych – informuje książnica. Biblioteka zakwalifikowała się do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Akcja "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" także w Raciborzu
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: 1 – składam słowa, 2 – składam zdania i 3 – połykam strony. – Dzięki książeczkom dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie – podkreśla Magdalena Pordzik-Paskuda z raciborskiej biblioteki.

Filia nr 10 w Markowicach otrzyma 25 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” (poziomy 1 i 2) dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu, kilka egzemplarzy, które zasilą księgozbiór biblioteki oraz gadżety i pomoce dydaktyczne. W oparciu o otrzymane dary biblioteka planuje także zorganizować cykl zajęć i lekcji bibliotecznych.

źródło: MiPBP Racibórz