środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Patrol

Mieszkaniec Babic groził swojej rodzinie

10.09.2020 11:37 | 0 komentarzy | acz

Nawet 5 lat więzienia grozi 30-latkowi podejrzanemu o grożenie swojej rodzinie oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 7 września przez raciborskich kryminalnych. Decyzją sądu wczoraj został tymczasowo aresztowany

Mieszkaniec Babic groził swojej rodzinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu rodziny kuźniańscy policjanci dowiedzieli się w niedzielę 6 września. Wtedy to dyżurny raciborskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Babice młody mężczyzna kieruje groźby karalne do członków swojej rodziny. Ponadto na placu posesji zapalił butlę z gazem. Od razu na miejsce skierowany został patrol z kuźniańskiego komisariatu policji, jednak agresora już tam nie było. Sprawa została przekazana kryminalnym, którzy w rozmowie z kobietą ustalili, że groźby kierowane są do niej i członków rodziny. Od poszkodowanej zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące przestępstwa.

Z zeznań poszkodowanej wynikało, że do sytuacji konfliktowej z 30-latkiem dochodzi od około roku. Po wysłuchaniu kobiety, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny, który oddalił się z miejsca interwencji przed przyjazdem policji. Już dnia następnego tj. 7 września br. na terenie Raciborza młody mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych. W trakcie jego zatrzymania, gdy poruszał się samochodem, popełnił kolejne przestępstwo, gdyż nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 30-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie od kuźniańskich śledczych usłyszał zarzuty. Wczoraj raciborski sąd, na wniosek kuźniańskich śledczych i prokuratora podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz 30-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.