środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kultura

Jakub Skwarecki wytańczył tytuł Mistrza Polski

08.09.2020 11:57 | 0 komentarzy | rck, d

9-letni Jakub Skwarecki z Zespołu Tanecznego SKAZA został Mistrzem Polski International Dance Organization IDO 2020 w kategorii: modern & contemporary dzieci do lat 12.

Jakub Skwarecki wytańczył tytuł Mistrza Polski
Manuela Krzykała i Jakub Skwarecki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzostwa odbyły się w miniony piątek w Ossie pod Warszawą. Młody tancerz wyjeżdżał na nie świetnie przygotowany przez swoją instruktorkę Manuelę Krzykałę, ale nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu. Jak mówi trenerka, jechali z założeniem zdobycia doświadczenia na start w przyszłych mistrzostwach, a tu takie zaskoczenie i piękne zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu. Tancerzowi kibicowali rodzice, którzy na co dzień bardzo go wspierają w jego tanecznej pasji. Ten tytuł daje Kubie możliwość udziału w mistrzostwach Europy i Świata.

- Dodajmy, że modern dance w wykonaniu chłopców to rzadkość, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni jako RCK z Kubusia, że jest tak utalentowany, ale i zdeterminowany. Przed Mistrzostwami intensywnie pracował pod czujnym okiem Manueli Krzykały nad każdym szczegółem choreografii i to się opłaciło! – mówi wicedyrektor RCK Anna Kokolus.