Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Starosta zmienia starostwo. Likwiduje dzieło poprzednika

09.09.2020 07:00 | 13 komentarzy | ma.w

Starostwo likwiduje referat rozwoju, którym kieruje Karolina Kunicka, była długoletnia rzeczniczka starosty. Zadania referatu powołanego w kadencji Ryszarda Winiarskiego zostaną rozdzielone między inne komórki urzędu.

Starosta zmienia starostwo. Likwiduje dzieło poprzednika
Karolina Kunicka po 15 września nie będzie już szefową referatu w starostwie. Włodarz powiatu chce ją zatrzymać w urzędzie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Rozwój” pozyskiwał środki zewnętrzne i realizował Strategię Rozwoju Powiatu. Tym zajmie się teraz nowy referat inwestycji i rozwoju. Ponadto likwidowany referat zajmował się zadaniami z zakresu sportu, rekreacji, turystyki, nadzoru nad fundacjami i stowarzyszeniami oraz wydawaniem kart wędkarskich i rejestracją sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb; współpracował też z Powiatowym Centrum Sportu. Te sprawy przejmie po nim referat edukacji. Z kolei kulturą, ochroną zabytków zajmie się Biuro Obsługi Starosty. Współpraca krajowa i zagraniczna trafi do wydziału organizacyjnego.

Uwagi wicestarosty

Zmiany odbywają się przy wątpliwościach wicestarosty Marka Kurpisa, który był w 2015 roku przy powstaniu referatu i kolejne 5 lat go nadzorował. Na posiedzeniu zarządu, gdzie decydowano o zmianach w starostwie Kurpis stanął na stanowisku, że komórka sprawnie i rzetelnie realizowała przydzielone zadania i tworzyła zgrany zespół pracowników. – Zmiany organizacyjne w starostwie są niezbędne, ale mam uwagi do formy ich przeprowadzenia. Mając na uwadze własne doświadczenia w pracy zespołowej koniecznym jest poinformowanie zarządzającą komórką o planowanych poczynaniach zarządu – oznajmił w czasie obrad. W głosowaniu nie poparł propozycji przygotowanych przez sekretarz powiatu Beatę Bańczyk.

Telefon do kierowniczki

Zarząd ustalił, że w tej sprawie wystarczy telefoniczna informacja o decyzjach, skierowana do kierowniczki referatu Karoliny Kunickiej. Ta aktualnie przebywa poza pracą z powodów osobistych. Zmiany mają wejść w życie od 15 września. Grzegorz Swoboda chce zatrzymać doświadczoną urzędniczkę w starostwie, podkreśla jej kompetencje zawodowe. Wcześniej Kunicka przestała być rzeczniczką prasową starosty. Tę funkcję pełniła za kadencji Adama Hajduka i Ryszarda Winiarskiego. Grzegorz Swoboda wybrał na rzeczniczkę Sylwię Sitarz.

Jeśli członkowie zarządu mają inne, lepsze propozycje zapewniające realizację zadań m.in. z zakresu współpracy krajowej i zagranicznej, nadzoru nad Biuletynem Informacji Publicznej mogą przełożyć w czasie zaproponowaną zmianę – przedstawił na posiedzeniu starosta Grzegorz Swoboda. Takich propozycji nie wniesiono. Zmiany zatwierdzono na forum zarządu 4 głosami „za” przy jednym wstrzymującym.

Przypomnijmy, że na jednej z sesji w tym roku opozycyjny radny Dawid Wacławczyk krytykował starostę Swobodę za politykę kadrową, wskazując przy tym decyzje dotyczące m.in. K. Kunickiej.

(m)

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Sylwia Sitarz

Sylwia Sitarz

Kierownik Biura Obsługi Starosty raciborskiego