Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Starosta zmienia starostwo. Likwiduje dzieło poprzednika

09.09.2020 07:00 | 13 komentarzy | ma.w

Starostwo likwiduje referat rozwoju, którym kieruje Karolina Kunicka, była długoletnia rzeczniczka starosty. Zadania referatu powołanego w kadencji Ryszarda Winiarskiego zostaną rozdzielone między inne komórki urzędu.

Starosta zmienia starostwo. Likwiduje dzieło poprzednika
Karolina Kunicka po 15 września nie będzie już szefową referatu w starostwie. Włodarz powiatu chce ją zatrzymać w urzędzie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Rozwój” pozyskiwał środki zewnętrzne i realizował Strategię Rozwoju Powiatu. Tym zajmie się teraz nowy referat inwestycji i rozwoju. Ponadto likwidowany referat zajmował się zadaniami z zakresu sportu, rekreacji, turystyki, nadzoru nad fundacjami i stowarzyszeniami oraz wydawaniem kart wędkarskich i rejestracją sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb; współpracował też z Powiatowym Centrum Sportu. Te sprawy przejmie po nim referat edukacji. Z kolei kulturą, ochroną zabytków zajmie się Biuro Obsługi Starosty. Współpraca krajowa i zagraniczna trafi do wydziału organizacyjnego.

Uwagi wicestarosty

Zmiany odbywają się przy wątpliwościach wicestarosty Marka Kurpisa, który był w 2015 roku przy powstaniu referatu i kolejne 5 lat go nadzorował. Na posiedzeniu zarządu, gdzie decydowano o zmianach w starostwie Kurpis stanął na stanowisku, że komórka sprawnie i rzetelnie realizowała przydzielone zadania i tworzyła zgrany zespół pracowników. – Zmiany organizacyjne w starostwie są niezbędne, ale mam uwagi do formy ich przeprowadzenia. Mając na uwadze własne doświadczenia w pracy zespołowej koniecznym jest poinformowanie zarządzającą komórką o planowanych poczynaniach zarządu – oznajmił w czasie obrad. W głosowaniu nie poparł propozycji przygotowanych przez sekretarz powiatu Beatę Bańczyk.

Telefon do kierowniczki

Zarząd ustalił, że w tej sprawie wystarczy telefoniczna informacja o decyzjach, skierowana do kierowniczki referatu Karoliny Kunickiej. Ta aktualnie przebywa poza pracą z powodów osobistych. Zmiany mają wejść w życie od 15 września. Grzegorz Swoboda chce zatrzymać doświadczoną urzędniczkę w starostwie, podkreśla jej kompetencje zawodowe. Wcześniej Kunicka przestała być rzeczniczką prasową starosty. Tę funkcję pełniła za kadencji Adama Hajduka i Ryszarda Winiarskiego. Grzegorz Swoboda wybrał na rzeczniczkę Sylwię Sitarz.

Jeśli członkowie zarządu mają inne, lepsze propozycje zapewniające realizację zadań m.in. z zakresu współpracy krajowej i zagranicznej, nadzoru nad Biuletynem Informacji Publicznej mogą przełożyć w czasie zaproponowaną zmianę – przedstawił na posiedzeniu starosta Grzegorz Swoboda. Takich propozycji nie wniesiono. Zmiany zatwierdzono na forum zarządu 4 głosami „za” przy jednym wstrzymującym.

Przypomnijmy, że na jednej z sesji w tym roku opozycyjny radny Dawid Wacławczyk krytykował starostę Swobodę za politykę kadrową, wskazując przy tym decyzje dotyczące m.in. K. Kunickiej.

(m)

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Karolina Kunicka

Karolina Kunicka

Naczelniczka wydziału promocji w UM Racibórz

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Sylwia Sitarz

Sylwia Sitarz

Kierownik Biura Obsługi Starosty raciborskiego