Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Rodzinna sobota w bibliotece. Za nami II Raciborski Festiwal Gier Planszowych [ZDJĘCIA]

08.09.2020 11:32 | 0 komentarzy | d

Racibórz kocha gry planszowe. W trakcie sobotniego II Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Stoły pełne były atrakcyjnych tytułów gier, rozegrano rodzinny turniej DOBBLE a najmłodsi cieszyli się z Chińczyka GIGANTA.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do dyspozycji uczestników przez cały dzień były gry planszowe ze zbiorów biblioteki, wśród których znaleźć można zarówno tytuły kultowe, jak i nowości, gry lekkie i zabawne oraz cięższe, wymagające pozycje. Nie mogło zabraknąć „Chińczyka GIGANTA” z 62 cm pionkami i warcabów, które najbardziej spodobały się oczywiście najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Przygotowano także prezentacje gier "Zeus", "No co tam?", "Talisman", "Brzdęk" i "Scythe". O 17.00 „uwolniono” gry i każdy mógł wypożyczyć do domu tę, która spodobała się mu najbardziej.

W trakcie Festiwalu rozegrano także emocjonujący Rodzinny Turniej DOBBLE, w którym wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Pierwsze miejsce obronili ubiegłoroczni zwycięzcy – Amelia i Ewa Kobylak z Raciborza. Drugie miejsce zajęli Antoni i Magdalena Rydzy, trzecie Antonina i Józek Michalak a czwarte Bożena Kałużyńska i Ewelina Serafin. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

W co grali i co polecają uczestnicy Festiwalu? Najmłodsi pokochali nowo zakupione gry m.in. „Sprytne pszczółki”, „Bum junior”, „Skaczące jajeczka” i „Honeycombs”. Dużą popularnością cieszyły się także gry „Obłędny rycerz”, „Ale cyrk!”, „Leo wybiera się do fryzjera” oraz „Kim jestem?”. Młodzież z nowości wybrała „Liski: Ojojanie” i „Kruki” a ze sprawdzonych tytułów „Karczmę pod pękatym kuflem” i „Tokaido”.

Raciborska biblioteka posiada aktualnie aż 531 tytułów gier planszowych, które można wypożyczyć do domu na okres 14 dni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Gry są dostępne w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2.

źródło: MiPBP Racibórz