Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Prezydent Polowy organizuje 12 spotkań z mieszkańcami. Co z reżimem sanitarnym?

08.09.2020 11:06 | 4 komentarze | ma.w

- Tak jak jeździłem po dzielnicach w kampanii wyborczej i tak jak przed rokiem spotykałem się z mieszkańcami, kontynuuję teraz tę formę dialogu na temat Raciborza - mówił we wtorek rano na antenie Vanessy Dariusz Polowy. Zaczyna 14 września na Ostrogu.

Prezydent Polowy organizuje 12 spotkań z mieszkańcami. Co z reżimem sanitarnym?
Spotkanie prezydenta Polowego i jego zastępców z mieszkańcami Brzezia w 2019 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz chce porozmawiać z raciborzanami o propozycjach do przyszłorocznego budżetu miasta. - Mieszkańcy najlepiej wiedzą czego im potrzeba. Chcę wsłuchać się w te oczekiwania - mówi prezydent. Liczy też na ocenę swojej pracy w magistracie.

- Trzeba mieć odwagę stanąć przed ludźmi i czasem usłyszeć kilka gorzkich słów. Są tematy, które ciągną się latami i one wracają na tych spotkaniach - mówił w Radiu Vanessa prezydent Polowy.

- Spotkania ruszą jeszcze we wrześniu, a zakończą się w pierwszych dniach października - informuje rzeczniczka urzędu Lucyna Siwek, która teraz kieruje wydziałem informacji i promocji, po odejściu z Batorego Marcina Wojnarowskiego.

Jak będą wyglądały te wizyty włodarza na dzielnicach w dobie pandemii? - Będziemy zwracali się do gospodarzy obiektów, gdzie zaplanowano spotkania, aby krzesła dla uczestników były rozstawione z zachowaniem dystansu społecznego. Ponadto zapewnimy dyspensery z płynem do dezynfekcji i na miejscu będą do dyspozycji maseczki, gdyby ktoś nie przyniósł swojej - podaje L. Siwek.

- Z reguły spotkania odbywać będą się w salach gimnastycznych szkół miejskich, co pozwoli na rozmieszczenie miejsc siedzących w odpowiedniej odległości. Ze względów bezpieczeństwa potrzebujemy takich przestrzeni - informuje rzeczniczka urzędu. Jeśli aura pozwoli, to spotkanie na kempingu w Oborze odbędzie się na zewnątrz, pod wiatą.

W ubiegłym roku frekwencja na rozmowach z prezydentem wynosiła od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Zmieniono niektóre z lokalizacji. Polowy uda się do SP4 zamiast - jak przed rokiem - do biblioteki przy Kasprowicza oraz do Strzechy zamiast salki w szkole sportowej.

Prezydent Dariusz Polowy i jego rzeczniczka Lucyna Siwek

Z reguły spotkania będą się zaczynały o godz. 17.00, tylko dwa wyjazdy prezydenta do dzielnic zaplanowano na godz. 14.00 - w Sudole i Oborze. - Podajemy terminarz spotkań z wyprzedzeniem i liczymy, że mieszkańcy dostosują swoje plany do czasu wizyty prezydenta - zaznacza Lucyna Siwek. Dodaje, że prezydentowi będą towarzyszyli pracownicy magistratu. W ubiegłym roku Polowy jeździł także z ze swoimi zastępcami.

 • poniedziałek 14 września o godz. 17.00 - SP 1 (Ostróg)
 • wtorek 15 września o godz. 17.00 - DK Strzecha (Stara Wieś/Proszowiec)
 • czwartek 17 września o godz. 17.00 - ZSP nr 3 (Płonia)
 • piątek 18 września o godz. 17.00 - ZSP nr 2 (Ocice)
 • sobota 19 września o godz. 14.00 - Remiza OSP w Sudole

 • poniedziałek 21 września o godz. 17.00 - Remiza OSP w Markowicach
 • piątek 25 września o godz. 17.00 II LO (Nowe Zagrody)
 • sobota 26 września o godz. 14.00 kemping OSiR przy ul. Markowickiej w Oborze

 • czwartek 1 października o godz. 17.00 remiza OSP w Miedoni
 • piątek 2 października o godz. 17.00 remiza OSP w Brzeziu

 • poniedziałek 5 października o godz. 17.00 SP 4 (Centrum)
 • wtorek 6 października o godz. 17.00 ZSP 4 (Studzienna)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz