Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Raciborskie pytają czy Racibórz nie da się nawalnym deszczom?

Niebezpieczne ulewy zdarzają się coraz częściej. Sierpniowa nawałnica w pobliskim Pszowie doprowadziła do zalania głównych dróg, zatopienia samochodów oraz zniszczenia piwnic. Czy stolica naszego powiatu poradzi sobie z kataklizmem, który spadnie z nieba? Rozmowa tygodnika z szefem Wodociągów Raciborskich Michałem Ziółkowskim.

Nowiny Raciborskie pytają czy Racibórz nie da się nawalnym deszczom?
 • Od 15 września powiat raciborski będzie miał szpital hybrydowy, a od 1 października pojawi się więcej oczekiwanych zmian na Gamowskiej
 • Ruch w kadrach. Robert Myśliwy wraca do samorządu, Marcin Wojnarowski żegna się z urzędem.
 • WIARA. Siostra Dolores widziała ludzi tańczących na pogrzebie
 • Rafako walczy o przetrwanie. Restrukturyzacja w spółce.
 • Ulica Długa stanie się deptakiem kwitnącej wiśni. Jesienią posadzą tam drzewa.
 • Starosta Swoboda spojrzał w oczy seniorom. Rada seniorów chciała poznać prawdę o szpitalu.
 • Przewodnik z PTTK Andrzej Kuśnierz już planuje nowy projekt górski, na gorąco po sukcesie frekwencyjnym swego autorskiego cyklu - grupowego zdobywania szczytów Korony Gór Polski.
 • Bożydar Nosacz o kupowaniu gwiazdkowych ozdób na finisz wakacji
 • Dominik Konieczny uspokaja zaniepokojonych budową windy w urzędzie: malowidło Mariana Zawisły jest niezagrożone
 • Kto nie lubi "załatwiactwa" i co ono przyniosło raciborskiej dzielnicy?
 • Włodarz powiatu likwiduje referat rozwoju, kierowany przez Karolinę Kunicką. Tym samym burzy w urzędzie porządek ustanowiony za swego poprzednika Ryszarda Winiarskiego.
 • Karuzela transferowa Artura Krzykały czyli zmiany w klubach klasy A
 • Kapsuła Czasu ze zdjęciami sprzed 8, 10 i 11 lat. Tacy byli jeszcze wczoraj - politycy, kulturalnicy i społecznicy.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Raciborskich

Ludzie

Andrzej Kuśnierz

Miłośnik wędrówek górskich i jazdy na rowerze, popularyzator turystyki i członek PTTK Racibórz

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pincla (146.185. * .58) 08.09.2020 17:18


@~ore na fasadzie nie ma żadnego malowidła!!!!

~ore (78.31. * .32) 08.09.2020 12:07

Słowo malowidło ma dwa znaczenia w języku polskim - 1. jest to obraz malowany farbami na ścianie, 2. potocznie - obraz bez wartości. Całość wypowiedzi wiceprezydenta sugeruje jednoznacznie, że używa on tego słowa w pierwszym znaczeniu. Gdyby powiedział, że to malowidło zostanie zakryte w części przez windę, to jasne, że mógłbyś go podejrzewać, że nie docenia jego wartości. Jeżeli zaś mówi, że malowidło ocaleje - to znaczy, że docenia jego wartość.

~grafficka (185.56. * .218) 08.09.2020 09:50

'DOMINIK KONIECZNY uspokaja zaniepokojonych budową windy w urzędzie: malowidło Mariana Zawisły jest niezagrożone|"
Na elewacji UM nie ma żadnego malowidła Mariana Zawisły tylko sgraffito. Technika sgraffita ściennego polegała na nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku lub kolorowych glin i na zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich w czasie, kiedy jeszcze one nie zaschły (nie utwardziły się). Poprzez odsłanianie warstw wcześniej nałożonych powstaje dwu- lub wielobarwny wzór./ wartosc tej pracy i historyczna i sentymentalna oraz materialna jest ogromna/
nazywanie tej pracy MALOWIDŁEM ,JEST NIE TYLKO LEKCEWAŻĄCE I NIEGRZECZNE ale tez nieprofesjonalne.Jeśli zaś chodzi o tę prace M. Zawisły na elewacji UM to chyba Konieczny powinien zapoznać się z wizualizacją projektu windy,a jak to już zrobił to niech nie opowiada bajek..każdy widzi, że praca Zawisły zostanie przesłonięta szybem windy..i ta wina pasuje w tym miejscu jak pieść do nosa.. Uspokajanie przez Koniecznego w tym wypadku odnosi skutek przeciwny. niedawno UM biadał nad banerami na płotu wokół Kolumny Maryjnej, że niby zaburzają powagę miejsca..to co zaburza ta winda???/ co robi konserwator i architekt miejski?