Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Mobilne biuro programu Czyste Powietrze przyjedzie do Rudnika

07.09.2020 13:59 | 0 komentarzy | d

Kolejną gminą powiatu raciborskiego, do której zagości mobilne biuro programu „Czyste Powietrze”, będzie Rudnik. Eksperci będą doradzać mieszkańcom w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych.

Mobilne biuro programu Czyste Powietrze przyjedzie do Rudnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mobilnym biurze eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadali na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. „kopciuchów” oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje, oraz będą je przyjmować.

Do gminy Rudnik eksperci zagoszczą we wtorek 22 września i będą do dyspozycji w godzinach 9.00 – 12.30. Biuro zlokalizowane będzie przy Gminnym Centrum Informacji (GCI) w Rudniku (ul. Mickiewicza 2).

Przypomnijmy, w ramach programu „Czyste Powietrze”, można uzyskać dofinansowanie do zadań realizowanych w budynkach jednorodzinnych, m.in. do: wymiany nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na źródło ekologiczne, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej, ocieplenia domu oraz wymiany okien i drzwi.