Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Co w wakacje działo się w Krzanowicach? [ZDJĘCIA]

07.09.2020 10:45 | 0 komentarzy | d

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach przygotował ofertę wakacyjną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcję dla dzieci rozpoczęto warsztatami tworzenia kompozycji roślinnych zamkniętych w szczelnym słoiku, które tworzą samowystarczalny ekosystem. Kolejną atrakcją były warsztaty tworzenia latawców. – Okazuje się, że nie było to wcale takim prostym zadaniem, jednak każdy świetnie sobie z tym poradził. Nie obyło się także bez „testów” i kilka latawców wzbiło się w powietrze – zauważa dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach Marian Wasiczek.

W ramach wakacyjnej akcji przygotowano także obóz survivalowy. To dwa dni świetnej zabawy i wspólnego przesiadywania przy ognisku. Wspinanie się na linie, zjazdy, łowienie ryb - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników obozu zorganizowanego na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej.

SPA dla małych dam – to spotkanie, które ucieszyło dziewczynki. W czasie warsztatów młode damy przygotowały własnoręcznie dwa rodzaje maseczek na twarz, pomalowały sobie paznokcie oraz wykonały błyszczyk do ust. Kilka dni później uczestnicy wakacyjnej akcji zabrali się także za wiklinę papierową, czyli materiał plastyczny, z którego można tworzyć prawdziwe cuda. Na warsztatach uczestnicy wykonali świeczniki.

Podróż w czasie najmłodsi mieszkańcy gminy Krzanowice mogli odbyć natomiast dzięki niesamowitym warsztatom garncarskim poprowadzonym przez Roberta Brodę ze stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry. Zrobienie nawet prostego garnuszka z gliny wymaga odpowiedniej wiedzy. – Dzieci wykonały także nieco bardziej nowoczesne stworki z gliny, które po wypaleniu w piecu wyglądają iście fantastycznie – relacjonuje dyrektor Wasiczek.

Program dla dorosłych, pomimo że nieco krótszy, jednak nie mniej interesujący. Przygotowano kurs języka czeskiego, który pierwotnie miał objąć osiem spotkań, jednak ze względu na spore zainteresowanie będzie przedłużony. Zajęcia jogi, które były prowadzone przez licencjonowaną instruktorkę z wieloletnim stażem oraz warsztaty zielarskie, w trakcie których poza wykładem i możliwością poznania różnych specyfików w gotowej postaci uczestnicy wyruszyli na wykład w terenie.

>> TUTAJ fotorelacja z wakacyjnej akcji <<

źródło: MOK Krzanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach