Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Jacek Sasin: Będzie korygowana decyzja w sprawie Nikodema Matusiaka

03.09.2020 12:38 | 8 komentarzy | ska

Nie będziemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych tolerować nepotyzmu rozumianego w ten sposób, że ktoś dostaje intratne posady w spółkach, w radach nadzorczych tylko dlatego, że jest rodziną jakiegoś polityka. Nie ma miejsca na tego typu działania - powiedział wicepremier Jacek Sasin w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Odniósł się w ten sposób do zatrudnienia w spółce INOVA syna posła Grzegorza Matusiaka. 

Jacek Sasin: Będzie korygowana decyzja w sprawie Nikodema Matusiaka
Jacek Sasin wprost nazwał sytuację nepotyzmem i zapowiedział korektę ostatnich decyzji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jacek Sasin: Będzie korygowana decyzja w sprawie Nikodema Matusiaka

Wicepremier Jacek Sasin był gościem porannej rozmowy w radiu RMF FM. Odniósł się w niej do ostatnich informacji o krewnych polityków, którzy w ostatnim czasie otrzymali posady w państwowych spółkach. Podczas rozmowy podkreślił, że m.in. korygowana będzie ostatnia decyzja, dotycząca członka najbliższej rodziny jednego z posłów. Po dopytaniu przez prowadzącego Roberta Mazurka, Sasin potwierdził, że chodzi właśnie o syna Grzegorza Matusiaka - Nikodema, który otrzymał stanowisko prezesa spółki INOVA, z grupy kapitałowej KGHM. 

To nie była decyzja, która była podejmowana w ministerstwie, dowiedziałem się o niej z mediów, nie chciałbym, żeby takie sytuacje miały miejsce - dodał Jacek Sasin w RMF FM. 

Całą rozmowę możecie usłyszeć pod adresem: JACEK SASIN W RMF FM O ZATRUDNIENIU SYNA POSŁA 

Ludzie:

Grzegorz Matusiak

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm