Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Nauczą cię, jak stworzyć ogród marzeń

03.09.2020 09:57 | 1 komentarz | AgaKa

Podstawowe wiadomości w zakresie ogrodnictwa w tym: planowania nasadzeń, ekologicznego designu oraz uprawy i pielęgnacji roślin, zasady dobrego projektowania przestrzennego, projektowanie i układanie kompozycji ogrodowych oraz praca praktyczna w terenie, obsadzenie pasów zieleni, upiększanie otoczenia to tylko niektóre z atrakcji które czekają na uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek" podczas warsztatów ogrodniczych.

Nauczą cię, jak stworzyć ogród marzeń
Warsztaty odbywać się będą od 1 września do 15 października 2020 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 na terenie dworca PKP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warsztaty odbywać się będą od 1 września do 15 października 2020 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 na terenie dworca PKP, harmonogram zajęć obejmuje łącznie 20 dni tj. 100 godzin. Ich organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Warsztaty mają na celu nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności, które rozwiną u uczestników poczucie estetyki, dbania o tereny „zza okna”. Uczestnictwo w warsztatach ma na celu budowanie rozwoju osobistego, wzmocnienie zaangażowania i poczucia odpowiedzialności za tereny, które są częścią wspólną danej społeczności. Ponadto wspólna praca pozwoli na zwiększenie integracji społecznej uczestników warsztatów z pozostałymi mieszkańcami terenu rewitalizacyjnego. Nabyta wiedza i praktyka może przyczynić się do podjęcia działalności prywatnej bądź spółdzielczo socjalnej. Warsztaty mają pobudzić lub rozbudować zainteresowania dające możliwość dodatkowego rozwoju osobistego, jak również aktywizować i wzbogacać o nowe doświadczenia. Ponadto zakres zajęć powinien obejmować również motywowanie uczestników do podnoszenia umiejętności, by uczestnik warsztatów mógł je wykorzystać w życiu codziennym. Uczestnicy warsztatów poprzez aktywność społeczną mają możliwość podniesienia poczucia własnej wartości, motywacji w podjęciu inicjatywy w celu zmiany dotychczasowego stylu życia.