Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Uczniowie z Jastrzębia-Zdroju mogą pojechać do Brukseli

02.09.2020 10:08 | 0 komentarzy | AgaKa

Do konkursu zgłosiło się 96 uczniów z klas V-VIII z 40 śląskich szkół. Do finału zakwalifikowało się 32 przygotowane przez swoich nauczycieli dwuosobowe drużyny, a wśród nich dwie z Jastrzębia-Zdroju. To Wiktoria Mizera i Julia Onik ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Gustawa Morcinka w Jastrzębiu-Zdroju z prezentacją „Kto ratuje jedno życie...” oraz Wojciech Bajorek i Bartosz Janowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju z prezentacją „Alfons Zgrzebniok”.

Uczniowie z Jastrzębia-Zdroju mogą pojechać do Brukseli
Wśród finalistów czwartej edycji konkursu „Silesia Incognita” są jastrzębianie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już czwarta edycja Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”, którego patronem honorowym jest europoseł Łukasz Kohut. Organizatorami są Muzeum Miejskie w Tychach i Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach. Dzięki europosłowi Łukaszowi Kohutowi zwycięzcy pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

- Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie jest niekończącą się przygodą. Konkursem chcemy upowszechniać wiedzę na temat historii i kultury Śląska, wzbudzać zainteresowanie młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu, a także zachęcać do dalszych samodzielnych poszukiwań oraz przedstawiać nowoczesne metody prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnosić umiejętności uczniów związane z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowaniem, selekcją i prezentacją informacji – mówią organizatorzy.

Finał i ogłoszenie wyników nastąpi 4 września 2020 roku o 11:00 w Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach – Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach. Wtedy też zostaną wręczone nagrody.