Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Gmina z nadwyżką, wójt z absolutorium

03.09.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Rada Gminy w Mszanie udzieliła wójtowi gminy Mirosławowi Szymankowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

Gmina z nadwyżką, wójt z absolutorium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MSZANA Głosowania nad wotum zaufania i absolutorium poprzedził raport wójta i debata o stanie gminy. Od dwóch lat włodarze każdej gminy i miasta obowiązkowo sporządza raport o stanie gminy. Na ostatnej sesji, która odbyła się 24 sierpnia wójt Szymanek przedstawił najważniejsze zagadnienia z raportu, ze szczególnym uwzględnieniem budżetu, który na koniec 2019 roku zamknął się ponad 4–milionową nadwyżką oraz skalą zrealizowanych inwestycji, których wartość wyniosła ponad 13,2 mln złotych, w tym 4,4 mln zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych.

Następnie rada przeprowadziła debatę nad raportem. Zastępca przewodniczącego rady gminy Tomasz Mrowiec podziękował wójtowi i pracownikom urzędu za zrealizowane inwestycje oraz to, jak wygląda gmina. – Bo chyba wszyscy widzą, że wygląda bardzo dobrze. Inwestujemy w infrastrukturę, sport, kulturę. Wymaga to dużo pracy i czasu. Dziękuję wójtowi za cały ten czas, także po godzinach pracy, który poświęca na sprawy gminy – mówił wiceprzewodniczący. Mirosław Szymanek podziękował z kolei radnym, swoim pracownikom i mieszkańcom, stowarzyszeniom społecznym oraz parlamentarzystom i działaczom samorządowym, z którymi współpracuje.

Po zakończeniu debaty 14 obecnych na posiedzeniu radnych jednogłośnie udzieliło wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium za 2019 rok.

(art)