Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Prezydent Raciborza spotkał się z ludźmi "Solidarności"

01.09.2020 14:12 | 0 komentarzy | ż

Dariusz Polowy przyjął grupę osób związanych ze środowiskiem "Solidarności" – związku zawodowego, którego powstanie datuje się na 31 sierpnia 1980 r.

Prezydent Raciborza spotkał się z ludźmi "Solidarności"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 sierpnia 2020 r. w Urzędzie Miasta Racibórz prezydent Dariusz Polowy spotkał się z raciborzanami, którzy 40 lat temu uczestniczyli w zrywie wolności. Za swoje zaangażowanie część z nich była internowana, wszyscy mieli problemy z ówczesną władzą. Prezydent podziękował obecnym za ich wkład w budowę wolnego społeczeństwa i Polski. – Oby pamięć o Was i waszej walce nigdy nie zaginęła. Musimy przekazywać młodemu pokoleniu czym były wydarzenia sprzed 40 lat, gdyż to od nich się zaczęła droga ku wolnej Polsce – powiedział do swoich gości.

Spotkanie w urzędzie było okazją do wspomnień sytuacji w kraju oraz lokalnej historii z początku lat 80-tych oraz wymiany archiwalnych materiałów, gazetek i zdjęć z tamtego okresu.

Porozumienia sierpniowe to cztery porozumienia zawarte przez rząd PRL z komitetami strajkowymi powstałymi w 1980. Na ich podstawie dopuszczono do zarejestrowania NSZZ "Solidarność".

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza