Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Bandyci skopali ochroniarza w markecie

31.08.2020 11:52 | 3 komentarze | acz

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli ze sklepowych półek jednego z marketów towar, a następnie zaatakowali pracownika ochrony sklepu, który usiłował ich ująć. Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące.

Bandyci skopali ochroniarza w markecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów w dzielnicy Rybnika - Niedobczycach. Okazało się, że dwóch mężczyzn skradło ze sklepowych półek dwa opakowania czekolad oraz alkohol o łącznej wartości blisko 600 zł. Zauważył ich pracownik ochrony, który usiłował odzyskać skradziony towar. Wówczas ochroniarz został zaatakowany przez napastników, którzy popchnęli go, a kiedy 60-latek przewrócił się na plecy – kopnęli go w twarz. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Chwilę później mundurowi zatrzymali ich na ulicy Górnośląskiej. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 28 lat w przeszłości byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu, odsiadując za to karę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzut kradzieży rozbójniczej.

W sobotę rybnicki sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzje o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwo może grozić im kara do 15 lat więzienia.