Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Już jutro do Rydułtów, Krzyżanowic i Godowa przyjedzie bus programu Czyste Powietrze

27.08.2020 11:40 | 3 komentarze | ska

Do naszego regionu 28 sierpnia przyjedzie mobilne biuro programu Czyste Powietrze. Specjalny bus zaparkuje na rydułtowskim runku w godzinach od 9.00 do 11.00. Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udzielą wszelkich informacji dotyczących programu Czyste Powietrze oraz będą przyjmować wnioski o dofinansowanie. Później specjaliści pojadą także do Krzyżanowic i Godowa. 

Już jutro do Rydułtów, Krzyżanowic i Godowa przyjedzie bus programu Czyste Powietrze
Lipcowe spotkania w Radlinie i Wodzisławiu cieszyły się sporym zainteresowaniem. Czy podobnie będzie w Rydułtowach, Krzyżanowicach i Godowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już jutro do Rydułtów, Krzyżanowic i Godowa przyjedzie bus programu Czyste Powietrze

- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka. Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. 22 lipca mobilne biuro zawitało także do Radlina i 31 lipca do Wodzisławia Śląskiego. Do końca sierpnia, eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu. - Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze zaparkuje w piątek, 28 sierpnia br., na rydułtowskim rynku. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w godzinach od 9.00 do 11.00.

Od godz. 12.00 do 14.00 mobilne biuro zawita do Krzyżanowic obok Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Natomiast od godz. 15.00 do 17.00 specjaliści będą dostępni dla mieszkańców gminy Godów - przy urzędzie.