środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

23.08.2020 12:34 | 0 komentarzy | mad

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu informuje: badania jakości wody podawanej do sieci na stacji w Rudyszwałdzie wykazały jej przydatność do picia pod względem mikrobiologicznym.

Woda jest już zdatna do picia
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborski Sanepid zaapelował w czwartek, 20 sierpnia, do mieszkańców trzech sołectw gminy Krzyżanowice: Rudyszwałdu, Chałupek i Zabełkowa, aby wodę, która dociera do nich ze stacji w Rudyszwałdzie, przegotowali przed spożyciem. To efekt badań, które przeprowadzono tego dnia na próbkach wody pobranych dwa dni wcześniej. Te wykazały, jej brak przydatności do picia pod względem mikrobiologicznym.

Jak wynika z komunikatu krzyżanowickiego urzędu, problem już zażegnano. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu informuje, że badania jakości wody: podawanej do sieci na stacji w Rudyszwałdzie (woda zasilająca miejscowości: Zabełków, Chałupki, Rudyszwałd, gmina Krzyżanowice w powiecie raciborskim) oraz na sieci wodociągowej w miejscowości Zabełków w dniu 21 sierpnia wykazały jej przydatność do picia pod względem mikrobiologicznym. Ponadto zgodnie z informacją uzyskaną od przedsiębiorcy wodociągowego przyczyna zanieczyszczenia wody została usunięta – czytamy w urzędniczej informacji.