środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny w powiatowych placówkach?

21.08.2020 16:50 | 4 komentarze | d

W czwartek 20 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek oświatowych powiatu raciborskiego. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Marek Kurpis oraz pracownicy starostwa z referatu finansowego, zarządzania kryzysowego oraz edukacji. – W trakcie spotkania ustalono działania, które należy podjąć, aby w sposób normalny i przede wszystkim bezpieczny móc rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021 – przekazuje Starostwo.

Jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny w powiatowych placówkach?
Wicestarosta Marek Kurpis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowali dyrektorzy na chwilę obecną, w której to powiat raciborski przechodzi ze strefy żółtej w zieloną, system nauczania oraz otwarcie roku szkolnego w ich placówkach odbędzie się w sposób stacjonarny jednak z zachowaniem wytycznych i procedur MEN i GIS, oraz z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej.

– Dodatkowo Starostwo, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i uczniów, podobnie jak w miesiącach poprzednich, uzupełni wyposażenie placówek oświatowych m.in. w płyny dezynfekujące, maseczki oraz przyłbice – przekazują urzędnicy. W trakcie spotkania ustalono, że uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8.00 oraz 9.50. – Dzięki temu zapewniona zostanie możliwość dojazdu wszystkich uczniów do szkół (również spoza powiatu) zgodnie z obowiązującym od 1 września rozkładem jazdy, a przede wszystkim niezależnie od obowiązującej na terenie powiatu strefy (zielona, żółta, czerwona) – wyjaśniają w Starostwie.

Szczegółowe informacje nt. rozpoczęcia roku szkolnego oraz planowanego systemu nauczania będą udzielane bezpośrednio w placówkach oświatowych. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną Starostwo Powiatowe w Raciborzu podkreśla, że ostateczne ustalenia zostaną podjęte na kolejnej naradzie dyrektorów w dniu 28 sierpnia.

źródło: SP Racibórz

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.