Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Powstało miejsce na społeczną aktywność. Otwarcie Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]

21.08.2020 09:03 | 3 komentarze | juk

Schludnie, ładnie i nowocześnie. Pomieszczenia w budynku na rogu ulic Styczyńskiego i Aptecznej w Wodzisławiu Śl. od teraz będą służyły organizacjom pozarządowym.

Powstało miejsce na społeczną aktywność. Otwarcie Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]
20 sierpnia podczas konferencji prasowej prezydenta Mieczysława Kiecy oraz jego zastępcy Izabeli Kalinowskiej CAS został dziennikarzom zaprezentowany.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kluby sportowe, stowarzyszenia czy fundacje działające na terenie Wodzisławia Śl. zyskały własne cztery kąty. Powstało miejsce, które będzie im służyć za punkt spotkań, wymiany informacji oraz usług. Centrum Aktywności Społecznej (CAS) - bo o nim mowa - 20 sierpnia podczas konferencji prasowej prezydenta Mieczysława Kiecy oraz jego zastępcy Izabeli Kalinowskiej<Izabela Kalinowska> został dziennikarzom zaprezentowany.

- Ta przestrzeń została stworzona z myślą o organizacjach non profit i im ją chcemy oddać - mówiła podczas konferencji Kalinowska. Dlatego CAS będzie działał bezpłatnie i organizacje nie będą ponosić żadnych kosztów z racji jego użytkowania. - Już w tym momencie mamy sygnały, że kilka stowarzyszeń chce korzystać z tych pomieszczeń. To m.in. Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku - wymieniła Kalinowska dodając, że kilka klubów sportowych również wyraziło już chęć korzystania z CAS-u. - Zapraszamy wszystkie organizacje do korzystania z tego miejsca - zachęca Izabela Kalinowska. Podkreśla, że miasto planowało na otwarcie placówki zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ze względu jednak na reżim sanitarny musieli zrezygnować z tego pomysłu.

Centra Aktywności Społecznej bądź Centra Organizacji Pozarządowych to rozwiązania, z których na co dzień korzysta wiele polskich miast. - Nasza placówka jest adresowana do wszystkich wodzisławskich organizacji pozarządowych oraz społeczników - mówi Izabela Kalinowska. 24 sierpnia będzie już czynna dla społeczników. CAS obsługiwać będzie Karina Powała z biura spraw społecznych w wodzisławskim magistracie. Jej zadaniem będzie m.in. prowadzenie Centrum świadczącego usługi doradcze i szkoleniowe dla organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej oraz mieszkańców zainteresowanych wolontariatem lub podjęciem działalności w trzecim sektorze. Ponadto będzie wspierała organizacje pozarządowe w pozyskiwaniu środków pochodzących spoza budżetu miasta oraz prowadziła działania służących promowaniu idei rozwoju organizacji pozarządowych.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.