środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Dobre rady od policjantki

20.08.2020 09:32 | 0 komentarzy | acz

Wakacje trwają w najlepsze. Do początku roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego też policjanci, gdzie tylko jest okazja i pozwalają na to możliwości sanitarne, spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu rybnickiego uświadamiając i edukując w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. 

Dobre rady od policjantki
Tym razem asp. Angelika Strzebińczyk odwiedziła dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w Niewiadomiu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Podczas spotkania policjantka rozmawiała z dziećmi uczęszczającymi do Placówki Wsparcia Dziennego w Niewiadomiu o zasadach bezpiecznych zachowań w wakacje. Mundurowa zwróciła uwagę na niebezpieczne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą, czy w górach, ale także ostrzegała przed nieznajomymi i radziła, jak postąpić w przypadku zagrożenia.

Tegoroczne wakacje są szczególny ze względu na panującą pandemię, jednak policjanci jak co roku, z takim samym zaangażowaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób wypoczywających w naszym powiecie. Jednocześnie stróże prawa prowadzą działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a swoje zadania wykonują z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy użyciu środków ochrony osobistej.