Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Sierżant sztabowy Sebastian Reszuta to nowy dzielnicowy Krzanowic

20.08.2020 08:30 | 0 komentarzy | mad

Po nieco ponad roku w gminie Krzanowice nastąpiła zmiana na stanowisku dzielnicowego.

Sierżant sztabowy Sebastian Reszuta to nowy dzielnicowy Krzanowic
Powitanie nowego dzielnicowego w krzanowickim urzędzie miejskim (od lewej): wiceburmistrz Jarosław Gałkowski, komendant Komisariatu Policji w Krzyżanowicach kom. Piotr Wądołowski, burmistrz Andrzej Strzedulla i sierż. sztab Sebastian Reszuta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W drugim tygodniu sierpnia w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach w obecności komendanta Komisariatu Policji w Krzyżanowicach* kom. Piotra Wądołowskiego odbyło się uroczyste przywitanie nowego dzielnicowego, sierż. sztab. Sebastiana Reszuty, który objął obowiązki po odchodzącym na emeryturę sierż. sztab. Andrzeju Sośnie. Przypomnijmy, podobna zmiana w Krzanowicach nastąpiła rok temu. Wówczas sierż. sztab. Andrzej Sosna zastąpił asp. szt. Krzysztofa Klimka. Powodem był awans policjanta, który po 16 latach służby w Krzanowicach przeszedł do zespołu ds. Nieletnich i Patologii w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nowy dzielnicowy służbę rozpoczął 1 sierpnia. Burmistrz Andrzej Strzedulla i wiceburmistrz Jarosław Gałkowski życzyli policjantowi owocnej służby oraz zwrócili uwagę na realizowane przez dzielnicowego zadania i ich w niezwykle ważną rolę w aspekcie bezpieczeństwa mieszkańców. – Policjant dzielnicowy, wykonuje codzienną żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. To również policjant jest swoistym łącznikiem policji ze społeczeństwem – podkreśla wiceburmistrz Gałkowski.

Obszar pracy policjanta to miejscowości: Krzanowice, Wojnowice, Bojanów, Borucin oraz Pietraszyn. Punkt przyjęć dzielnicowego jest czynny w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach w każdą środę w godzinach 9.00-11.00. Mieszkańcy mogą się z nim kontaktować pod nr. tel. 727 032 582.

*Komisariat w Krzyżanowicach swoim działaniem obejmuje dwie gminy na terenie powiatu raciborskiego: Krzyżanowice i Krzanowice.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jarosław Gałkowski

Jarosław Gałkowski

Wiceburmistrz Krzanowic