Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Oferta edukacyjna Domu Kultury Chwałowice

18.08.2020 12:01 | 0 komentarzy | kama

Dom Kultury to miejsce na eksperymentowanie, poznawanie, uczenie się, wspólne działanie, zawieranie nowych przyjaźni, organizowanie spotkań, stawanie na głowie, doskonalenie się i w końcu dobre miejsce na realizację marzeń. DOM KULTURY TO DOM WYOBRAŹNI - czytamy w zaproszeniu do skorzystania z oferty artystyczno-edukacyjnej w sezonie 2020/2021 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl.

Oferta edukacyjna Domu Kultury Chwałowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapisy na zajęcia odbywają się za pośrednictwem strony internetowej - Strefa Zajęć: www.strefazajec.pl/company/Rybnik-Chwalowice-id613.html. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zajęć na stronie: www.dkchwalowice.pl/?news=19268 oraz regulaminem zajęć i warsztatów - do pobrania ze strony: www.dkchwalowice.pl/pobieralnia. Pierwsze zajęcia ruszają od 1-go września, od połowy września lub od 1 października. Sylwetki instruktorów na: www.dkchwalowice.pl/zajecia-dk/.

Oferta zajęć:

Zajęcia artystyczne: Manufaktura - pracownia rękodzieła dla młodzieży i dorosłych. Plastyka dla dzieci. Rysunek i malarstwo sztalugowe dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty mistrzowskie dla dorosłych. Zajęcia pobudzają kreatywność, wzbogacają wyobraźnię. Poprzez angażowanie wielu zmysłów rozwijają wrażliwość i intelekt młodego człowieka. Praca w atmosferze swobody twórczej rozszerza zdolność myślenia i podejmowania decyzji. Przełamują nieśmiałość, rozładowują emocje, pomagają spojrzeć na świat z innej strony, a przede wszystkim rozwijają talenty.

Taniec:

Taniec współczesny KodART Junior dla dzieci. Taniec współczesny KodART dla młodzieży. Tańczące nutki dla dzieci. Breakdance z elementami akrobatyki dla dzieci. Taniec towarzyski dla młodzieży i dorosłych. Flamenco dla kobiet. Taniec pozwala na rozwijanie kontaktu ze swoim ciałem, daje możliwość odreagowania emocjonalnego, zniwelowania napięć, umożliwia wyrażenie emocji, wzmacnia potencjał twórczy i zdolności muzyczne, gwarantuje dobrą zabawę i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Dla dzieci taniec stwarza doskonałą okazję do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Podczas tańca dziecko ma możliwość pracy nad koordynacją i gibkością ciała. W ten sposób wzmacnia swoją sylwetkę, korygując wady postawy. Poprzez taniec dzieci mają szansę nabrać gracji i wdzięku oraz wyrazić głęboko skrywaną kreatywność i muzykalność.

Taniec Flamenco w DK Chwałowice: https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=YV5FybTocWQ&feature=emb_logo.

Muzyka: Studio wokalne dla młodzieży i dorosłych. Studio wokalne dla dzieci. Nauka gry na pianinie dla dzieci. Nauka gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gitarą, pianinem bądź śpiewem, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności artystyczne. Inspirujące i indywidualne zajęcia prowadzone pod okiem profesjonalnych i doświadczonych muzyków.

Zajęcia ogólnorozwojowe: Figle-Migle z Fundacją NIDO dla dzieci. Szachy. Igła z Nitką z Gryzinitką dla dzieci. Igła z Nitką z Gryzinitką dla młodzieży i dorosłych. Trening dla osób w każdym wieku. Gimnastyka dla opornych. Szeroka formuła zajęć ogólnorozwojowych to możliwość nauczenia się strategicznego, aktywnego myślenia poprzez rozbudzenie ciekawości poznawczej i wyobraźni. Wszystko to zawierają wspaniałe szachy i zajęcia filozoficzne dla dzieci, ale też nauka krawiectwa pod fachowym okiem. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające całe ciało oraz ćwiczenia wzmacniające, to gimnastyka dla każdego. Systematyczność treningu przedłuża sprawność fizyczną i umysłową.

Twórczy senior: Chór Słowiczek. Teatr na pięterku 60+. Komputer i smartfon dla seniora. Fotografia dla seniora. Zajęcia dają osobom starszym możliwość pełnego wyrażenia siebie oraz nabycia nowych umiejętności. Seniorzy mogą spędzić czas w sposób twórczy i aktywny, a jest to czas na realizację swoich pasji i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Można też poznać ciekawych ludzi i zawiązać nowe przyjaźnie.

Zajęcia językowe: Angielski dla młodzieży i dorosłych.

Pełna oferta zajęć artystyczno-edukacyjnych w sezonie 2020/2021 znajduje się w papierowym informatorze i na stronie Domu Kultury Chwałowice: www.dkchwalowice.pl. Szczegółowe informacje i zapisy na: www.dkchwalowice.pl/zjecia-dk/ w „Strefie Zajęć”. UWAGA. Płatność za zajęcia następuje do 12-go dnia każdego miesiąca. Dom Kultury zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie zajęć.

fot. z arch. DK Chwałowice

/Materiały prasowe/