środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Koronawirus w wodzisławskim starostwie. Ważny wydział zawiesza bezpośrednią obsługę klientów

18.08.2020 09:30 | 2 komentarze | juk

U jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym jeden z wydziałów zamknięto do odwołania dla petentów.

Koronawirus w wodzisławskim starostwie. Ważny wydział zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
Zakażenie koronawirusem wystąpiło u pracowników wydziału komunikacji i transportu wodzisławskiego starostwa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus pojawił się w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. O jego wykryciu urząd poinformował dziś (18.08). Jak przekazał kierownik biura komunikacji społecznej i informacji Wojciech Raczkowski zakażenie wystąpiło wśród jednego z pracowników wydziału komunikacji i transportu.

Raczkowski uspokaja jednka, że nie ma mowy o ognisku zakażeń, a o jednostkowym przypadku. - Jednocześnie pragniemy uspokoić mieszkańców, którzy w ostatnich dniach - między 12 a 14 sierpnia - załatwiali swoje sprawy w wydziale komunikacji i transportu. Zastosowane w Starostwie środki ostrożności, czyli m.in.: maseczki, przyłbice, środki dezynfekcyjne, przegrody szklane eliminujące bezpośredni kontakt w opinii Sanepidu stanowiły wystarczającą ochronę dla mieszkańców przed ewentualnym zarażeniem - mówi Wojciech Raczkowski.

W celu zapobieżenia ewentualnemu rozprzestrzenieniu się koronawirusa wydział komunikacji i transportu od dziś (18.08) czasowo jednak zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. Odwoływane są również wcześniej umówione wizyty w wydziale. - Prosimy, aby wszelkie sprawy załatwiać z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (Sekap, ePUAP), drogą pocztową lub poprzez kancelarię w Starostwie Powiatowym przy ul. Pszowskiej 92A - informuje Raczkowski.

Pracownicy starostwa, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, zostali skierowani na kwarantannę, na której pozostaną do czasu uzyskania wyniku potwierdzającego brak zachorowania na Covid-19. To w sumie 9 osób. Przewidywany termin powrotu wydziału do bezpośredniej obsługi klientów to 24 sierpnia. - Jest on jednak uzależniony od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej, przede wszystkim od wyników testów pracowników skierowanych na kwarantannę. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności oraz liczymy na zrozumienie - mówi kierownik biura komunikacji społecznej i informacji.