Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

O "czystym powietrzu" w mobilnym biurze. Do Tworkowa przyjadą eksperci

17.08.2020 12:12 | 0 komentarzy | d

Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą w Tworkowie odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje.

O "czystym powietrzu" w mobilnym biurze. Do Tworkowa przyjadą eksperci
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Tworkowie pojawi się w piątek 28 sierpnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po Polsce jeździ Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze. Kolejnym miejscem na mapie powiatu raciborskiego, które odwiedzą eksperci, będzie Tworków (gm. Krzyżanowice). – Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotarło Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach była Pszczyna. Do końca sierpnia, eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.

– Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Do gminy Krzyżanowice Mobilne Biuro Czystego Powietrza przyjedzie 28 sierpnia. W Tworkowie pracownicy WFOŚiGW będą do dyspozycji mieszkańców na placu przed GZOKSiT w godzinach 12-00-14.00. – Będzie można podjeść i skonsultować zakres prac na swoich nieruchomościach, jak również złożyć wniosek o dofinansowanie w Czystym Powietrzu – reklamują wydarzenie urzędnicy z Krzyżanowic.

źrodło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)