Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Włóczykijem być, czyli "Lata z biblioteką" ciąg dalszy

14.08.2020 13:56 | 0 komentarzy | d

A gdyby tak wyruszyć w wyprawę, w nieznane... albo, chociaż z raciborską biblioteką do pobliskiego Arboretum Bramy Morawskiej? Uczestnicy „Lata z biblioteką” sporo w tym tygodniu podróżowali. We wtorek wzięli udział w podchodach inspirowanych serią książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, a w czwartek odwiedzili „Klub Włóczykijów” Edmunda Niziurskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ani upał, ani plaga komarów nie odstraszyła śmiałków, którzy postanowili wziąć udział we wtorkowych podchodach w Arboretum Bramy Morawskiej. Na szlaku uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z licznymi zagadkami, ćwiczeniami gimnastycznymi czy poszukiwaniem odpowiednich patyków, które pod czujnym okiem dyrektor Arboretum Elżbiety Skrzymowskiej posłużyły do wykonania Kijków Wędrowniczków. Kiedy jedna grupa zostawiała w lesie poszlaki, druga miała okazję wysłuchać wybranych rozdziałów z książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz zagrać w grę Skarpetkowy Spinner.

W czwartek uczestnicy „Lata z biblioteką” odkrywali „Klub Włóczykijów” Edmunda Niziurskiego. Dzieci miały za zadanie m.in. ułożyć puzzle przedstawiające rynek w Pułtusku, ozdobić własnoręcznymi pracami Galerię Edmunda, rozwiązać całą masę zagadek detektywistycznych oraz odnaleźć kufer stryja Hieronima. Jak wiadomo, Kornel Kiwajłło, jeden z głównych bohaterów powieści, dostał poprawkę z geografii i w wakacje musiał się uczyć. Podobne „atrakcje” nie mogły ominąć małych czytelników w Raciborzu.

Kolejne zajęcia odbędą się 18 sierpnia (temat: „Alicja w Krainie Czarów” Lewis Carroll) i 20 sierpnia (temat: „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego). Gościem specjalnym tych drugich będzie Joanna Dudkiewicz, która zaprosi wszystkich do wspólnego tańca. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

źródło: MiPBP Racibórz